Amfinin Sesi Sonuna Kadar Açık Olduğu Halde Az Ses Çıkması

ibrahim_g

Üye
Merhaba arkadaşlar, amfiye bir mikrofon bağlıyorum. Bu amfi 250 watt trafolu bir amfi ancak çıkıştan çok az ses alıyorum. Ayarları sonuna kadar açmama rağmen sesi çok az alıyorum. Böyle bir arıza için hangi kata bakmalıyım.

Çıkıştan girişe doğru sırasıyla
güç katı
sürücü
prenamplifikatör
kademeli olarak her katın girişine sinyal uygulayarak hangi katta arıza olduğunu tespit edin.

çeşit çeşit mikrofon var. bunların elektriksel sinyal seviyeleri farklı. sizin amfi demekki kullandığınız mikrofon sinyalini yeterince yükseltemiyor. amfi üreticisini arayıp ne tür mikrofon kullanılması gerektiğini sorun. veya değişik mikrofonlarla deneyin.

Cevaplarınız için teşekkür ederim. Bu amfi daha önce aynı mikrofonla çalışıyordu. Ayrıca amfinin usb girişi de mevcut. Usb ile çalıştırmaya çalıştığımda da aynı durum söz konusu. Bu nedenle hatayı mikrofonda aramadım.

Amfin arızalı. preamfiden itibaren osilaskop ile sinyal takibi yapmak gerekir. Önce besleme voltajı kontrol edilmeli. eğer amfi eskiyse bayatlamış elektrolitik kondansatör arızası olabilir. potansiyometreleri de kontrol etmek lazım. arıza bulunmazsa transistör entegre gibi malzemelere bakmak lazım.

amfiyi görebilir miyiz?

@kesmez söylediği gibi girişe genliği bilinen bir sinyal girip anfi çıkışına kadar takip etmelisiniz.

sinyal nerede esiliyor oraya yoğunlaşmalısınız.

Forum istatistikleri

Konular
127,962
Kullanıcılar
449,609
Son üye
cherrywine

Yeni konular

Geri