amfinin girişini ısıtınca çalışıyor

emrefba

Üye
Merhaba, elimde RS marka 4 kanal bir amfi var, potansiyometreleri değiştirmek için açtım, değiştirdim ancak şimdi 4 kanalın 2 sinde şöyle bir sıkıntı var ;
Amfinin girişleri çivi streo jack ve bu jackların girdiği pluglar başka bir boarda taşınıyor kabloyla.
Problem ise şu ; bu kanallar streo olmasına rağmen jackı taktığımda tek kanal ses geliyor, sorun nerden diye baktım sıkıntı jackların girdiği boardda, ama ilginç olan şey benim bu girişlere devre elemanlarının herhangi birinin lehimli yerine sıcak havyayı tuttuğumda sorunun çözülmesi, ama havyayı çekince gene tek kanal geliyor. Yani bir kanal eksik geliyor ama sıcak hayvayı tutunca düzeliyor sonra çekince yine bozuluyor.
Girişlerde mercimek kondansatörler var bunlarla ilgili olma durumu nedir ?
Oksitlenmeyle ilgisi var mıdır ?
Daha önce böyle birşeyle hiç karşılaşmamıştım, yardımcı olabilirseniz sevinirim, teşekkürler.

sadce havyada mi yoksa metal bişeydemi birde fişe takmadan dokundurun havyayi

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2

yok hayır sadece sıcakken havya deyince çalışıyor, hani o yol üzerinde herhangi bir lehimli yere dokundurunca çalışıyor ama normalde çalışmıyor acaba bir eleman ısınınca mı devreye giriyor ? 2 kondansatör 2 direnç var, böyle bir şey mümkün olabilir mi ?

sase kisminda bi sıkıntı var büyük bi ihtimal veya havyada kacak var o enerjiyle aktif oluyor . başka bi isıticyla deneyin . eger olmazsa isitmakla ilgısi yok.

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,839
Son üye
Qkay

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri