Amfiden ses az geliyor

Öğretmen27

Profesyonel Üye
Ustalarım merhabalar. Bir amfi geldi. 25 watt 8 ohm bir hoparlörü var. Laptopta denedim ses çok az çıkıyor. Normalde arkadaş masaüstü bilgisayarda kullanıyordu. Okuldan bana geldi ara kablosunda sorun vardı hallettim laptopumda ses istenilen düzeyde değil. PC ile laptop ses düzeyinde fark eder diye biliyorum. Laptopta bütün ayarlar tamam. Normalde ses neden az çıkar ustalarım?

Ekli dosyalar

• 20161221_150623.jpg
    20161221_150623.jpg
    378.5 KB · Görüntüleme: 69
  • 20161221_150633.jpg
    20161221_150633.jpg
    310.7 KB · Görüntüleme: 60
  • 20161221_153426.jpg
    20161221_153426.jpg
    160.4 KB · Görüntüleme: 66
  • 20161221_153444.jpg
    20161221_153444.jpg
    150.3 KB · Görüntüleme: 58
Eğer amfide herhangi bir teknik sorun yoksa laptop çıkışı yetersiz geliyordur. Amfideki ön yükselteç kısmının kazancı ayarlanmalı. Tabi bu durumda kazancı ayarlarken dikkat etmek gerekir. Kazanç gereğinden yüksek ayarlanırsa çıkışta seste bozulma meydana gelir. Ya da amfide aşırı akım koruması varsa bu koruma devreye girer.
Amfinin devre şeması varsa ön yükselteç kısmında kazanç devresindeki direncin yanına trimpot ya da pot ekleyip ses istenilen seviyeye gelene kadar ayar yapın. İstediğiniz seviyeye geldiğinde toplam direnci (trimpot + kazanç devresindeki direnç) ölçün ve bu değere yakın değerde bir sabit direnç bağlayın.

Evet ya gitar amfisi. Bununla pc den yeteri duzeyde ses alabilirmiyiz? Laptop da pek basarili olamadik
Arkadasin dedigine gore pc de bir sinifa yetiyormus.

Evet ya gitar amfisi. Bununla pc den yeteri duzeyde ses alabilirmiyiz? Laptop da pek basarili olamadik
Arkadasin dedigine gore pc de bir sinifa yetiyormus.
onunla müzik dinlemesi zevkli olmaz gitar seslerine göre yapılıyor distorsiyonu yüksek olur hatta ne kadar çok distorsiyonu yüksek olursa o kadar iyi oluyor elektro gitar için Nirvana'yı dinle anlarsın :

Laptop sesi ile birebir ayni yukseklikte cikiyor zaten. Pc de sahsen ben denemedim. Gitar amfisine input kismina 6.3 mm jack bilgisayarkismina da kucultucu streo aparati takiyorum. Yanlis yapmiyorum galiba.

gitarın omajı farklı ondan düşük olabilir belki hatalı kullanımdan amfi zarar görmüşte olabilir.

Jaki input girisi yerine kulaklik girisine takilsa amfi etkilenir mi? Ornek olsun diye soyluyorum

amfiye sesi input dışında girmezsin pcde kulaklık ve line-out dışında sesi çıkış yapmaz ses kartı ne? o notebookta iki 3,5mm giriş var kulaklık ve mikrofon bazı notebooklarda 3 tane oluyor yeşil kulaklık pembe mikrofon mavi line-in oluyordesktoplarda line-out da oluyor 6 tane 3,5mm giriş oluyor bu 7.1 ses destekli demek olabilir...
o dediğin şekil ses alamazsın.
hoporlör alsın mikado md3012 80-90lira...

Merhaba.Sesi herhangi bir amfiyle yükseltmek istiyorsanız zaten laptopun kulaklık çıkışından bu sesi jakla direk alacaksınız,sn.Öğretmen27 Hocam,çünkü input girişi bir amfiye veya laptopa dış kaynaklı müzik,ses girişleri içindir,kulaklık çıkışı ise output yani çıkış portu demektir.Buraya bir kulaklığın (direk) bağlanması veya sesin alınıp (Burada empedans uygunluğunun önemi çok büyüktür,sesin az veya çok çıkmasında,çok verimli bir kazancın elde edilebilmesinde) başka bir amfiyle daha çok yükseltilmesi, bu laptoptaki kulaklık çıkışına direk bağlanan bir jakla mümkündür.Kolay gelsin.

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
128,108
Kullanıcılar
449,809
Son üye
YunusKibar

Yeni konular

Geri