Amfiden gelen cızırtı

Güç kaynağıyla alakalı olduğunu sanmıyorum çünkü devreyi toprağın üstüne koyup çalıştırınca ses azalıyor

İşte bunu ayırt edebilmek için bu adaptörü pil yada akü ile çalıştırmanızı önermiştim.

Ben gürültünün hala adaptörden geldiğini düşünüyorum. Denemeden anlayamayacağız.

Antalyanın neresindesiniz bana yaknsanız akü ile testini bende yapabiliriz. Hangi ilçe hangi sokak yazarsanız bana yakınmısınız öğrenmiş oluruz. ( yani tam adres değil sokak ve ilçe yeterli )

O adaptör o ampli için uygun değildir.
SMPS güç kaynakları ile parazitlerle boğuşursunuz.
Doğru olan yöntem şudur.
2X12V çıkışı olan bir transformatör temin edilir. AC uçlarına diyot bağlanarak doğrultulduktan sonra büyük bir elektrolitik kondansatör bağlanmalıdır.
Bu kondansatörün takribi değeri 4700uF olmalıdır.
Eğer elde AKÜ var ise @serkan_48 in dediği gibi öncelikle akü ile test edilmelidir.
Ayrıca...
Amplinin boş durumda çalıştırılması ile montajı yapılarak çalıştırılması arasında ciddi farklılıklar bulunmaktadır. Eğer bir kutuya monte edilecekse önceden montaj planı hesaplanarak yapılmalıdır.

İşte bunu ayırt edebilmek için bu adaptörü pil yada akü ile çalıştırmanızı önermiştim.

Ben gürültünün hala adaptörden geldiğini düşünüyorum. Denemeden anlayamayacağız.

Antalyanın neresindesiniz bana yaknsanız akü ile testini bende yapabiliriz. Hangi ilçe hangi sokak yazarsanız bana yakınmısınız öğrenmiş oluruz. ( yani tam adres değil sokak ve ilçe yeterli )
Manavgattayım youtube da adamin birisi 3A kullanmış ses gayet güzel geliyordu smps devrem var ama elektrik-elektronik hocama verdim arızalıydı ona göstermek istiyodum fakat bu aralar karne falan yoğun ilgilenemiyo

O adaptör o ampli için uygun değildir.
SMPS güç kaynakları ile parazitlerle boğuşursunuz.
Doğru olan yöntem şudur.
2X12V çıkışı olan bir transformatör temin edilir. AC uçlarına diyot bağlanarak doğrultulduktan sonra büyük bir elektrolitik kondansatör bağlanmalıdır.
Bu kondansatörün takribi değeri 4700uF olmalıdır.
Eğer elde AKÜ var ise @serkan_48 in dediği gibi öncelikle akü ile test edilmelidir.
Ayrıca...
Amplinin boş durumda çalıştırılması ile montajı yapılarak çalıştırılması arasında ciddi farklılıklar bulunmaktadır. Eğer bir kutuya monte edilecekse önceden montaj planı hesaplanarak yapılmalıdır.
Anladim fakat kondansatör vb. devre elemanları hakkında yeterince bilgim yok 15 tatilden sonra elektronik hocama göstereyim benim yapabileceğim pek bir şey yok gibi

Yine de verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim

Moderatör tarafında düzenlendi:

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,843
Son üye
hvncrblt

Yeni konular

Geri