amfi tamiri

zbyrblc

Usta Üye
arkadaslar selam.
evimde 4 yildir muahafaza ettigim jbl 601.1 model mono amfim calismiyor..gecenlerde aracima takmak icin kablo tesisatini cekip montaj yaptik power isigi yanmadi.+ - tetikleme hepsi dogru fakat amfide tik yok..sigortalar da saglam..biraz arastrdimm bekleyen amfide zamanla kondansatorler bozulur vs gibi birseyler soylediler..amfinin icini sokup goz kontrolu yaptim fakat sisen patlayan bir eleman goremedim..tek tek olcmeye baslamadan once varsa onerilerinizi dinlemek isterim.

resim

Ekli dosyalar

• 1432652804770.jpg
    1432652804770.jpg
    92.1 KB · Görüntüleme: 36
Bu tür anfilerin içinde smps voltaj yükseltici var. Resimde ortada altta. 12 volt girişi 30 volt civarlarına bazende simetrik çıkışa dönüştürür. Sizin anfide canlanma olmadığı için ilk önce buraya yönlenmenizi öneririm. Voltaj izleme yöntemi ile kontrol edin. smps çıkışını ölçün yoksa geri dönerek araştırın. smps entegresini ve gerekli voltajlarını kontrol edin.

Bu tür anfilerin içinde smps voltaj yükseltici var. Resimde ortada altta. 12 volt girişi 30 volt civarlarına bazende simetrik çıkışa dönüştürür. Sizin anfide canlanma olmadığı için ilk önce buraya yönlenmenizi öneririm. Voltaj izleme yöntemi ile kontrol edin. smps çıkışını ölçün yoksa geri dönerek araştırın. smps entegresini ve gerekli voltajlarını kontrol edin.
usta bazıarı değil geneli simetrik oılur.
çünkü 12 v dc ile en fazla 4 ohm 36 watt alabilirsin.
neyse
serkanın dediği gibi önce smps ünitesinden başlayarakgerilim kontrolü yapılmalı. ancak smps ünitesinde sadece diyotlardan bakarak gerilim var mı görebilirsin.

usta bazıarı değil geneli simetrik oılur.
çünkü 12 v dc ile en fazla 4 ohm 36 watt alabilirsin.
neyse
serkanın dediği gibi önce smps ünitesinden başlayarakgerilim kontrolü yapılmalı. ancak smps ünitesinde sadece diyotlardan bakarak gerilim var mı görebilirsin.

USTACIM BENDE DE AYNI ANFİDEN VAR SORUN AYNI BİR TÜRLÜ ÇÖZÜME ULASAMADIM YARDIMCI OLURMUSUN

SORUNUN ÇÖZÜMÜ NE ÇIKTI KARDEŞİM

CEVAP VEREN YOKMU

Moderatör tarafında düzenlendi:

Forum istatistikleri

Konular
128,098
Kullanıcılar
449,798
Son üye
jsons

Yeni konular

Geri