Amfi ses çıkışı problemi

yalcinzor

Üye
Merhabalar,

Elime Jameson Usa 65 1200w amfi geçti.

Amfi çalışıyor fakat ses çıkışı vermiyor. Power led yanıyor. Rca kabloyu takıyorum hoparlörü takıyorum hiçbir tepki yok.

Multimetrem var. Elektrikçiyim elim yatkındır elektroniğe.

Yardımlarınızı rica ederim.

Nereyi ölçeceğimi ne yapacağımı anlatırsanız memnun olurum.

Merhaba,
Amplinin servis dokümanını bulup girişten itibaren voltajları ölçmelisiniz. Dokümanda ölçüm noktalarının yerleri ve ölçülmesi gereken voltajların verilmiş olması gerekir. Voltajlarda sorun yoksa ses giriş sinyallerinin devre üzerinden takibini yapmanız gerekir.

Dosyayı bulamazsanız da ikinci yöntem;
Bunu önermiyorum ama isterseniz direkt çıkış entegrelerini değiştirebilirsiniz. Genelde amplilerdeki ana sorun çıkışların yanmasıdır. Ama daha amplinin girişinde sorun varsa yeni entegreleri de yakabilirsiniz.

Dikkat: Bu yöntem daha masraflı ve geri dönülmeyen sonuçlara neden olabilir. Bu yüzden ilk önce dokümana bakarak arızayı bulmaya çalışın.

Merhaba,
Amplinin servis dokümanını bulup girişten itibaren voltajları ölçmelisiniz. Dokümanda ölçüm noktalarının yerleri ve ölçülmesi gereken voltajların verilmiş olması gerekir. Voltajlarda sorun yoksa ses giriş sinyallerinin devre üzerinden takibini yapmanız gerekir.

Dosyayı bulamazsanız da ikinci yöntem;
Bunu önermiyorum ama isterseniz direkt çıkış entegrelerini değiştirebilirsiniz. Genelde amplilerdeki ana sorun çıkışların yanmasıdır. Ama daha amplinin girişinde sorun varsa yeni entegreleri de yakabilirsiniz.

Dikkat: Bu yöntem daha masraflı ve geri dönülmeyen sonuçlara neden olabilir. Bu yüzden ilk önce dokümana bakarak arızayı bulmaya çalışın.
dosyayı araştırıyorum fakat bulamıyorum. Bu yüzden neyi referans alacağımı bilmiyorum ikinci yöntem dışında bir çözümünüz varmıdır?

Doküman yoksa tamir işi çok daha zor olur. Çok masraflı değilse ana çıkış transistörlerini/entegrelerini değiştirmeyi deneyin. İkinci yöntem dışında çözüm önerim yok ne yazık ki.

anfinin içini fotosunu çek bakalım yoksa eğer sigorta atıyorsa çıkış transistörleri arızalı hemen değiştir yok eğer atmıyorsa anfinin trimot tarafından gelen bas kablosunu devre dışı bırak elnle baglantıyı kestiğin yere dokundur eğer vvvvvvvv diye es çıkıyorsa çıkış transistörleri sağlamdır
kaldıki entegreler

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
127,966
Kullanıcılar
449,611
Son üye
ramazansanli@

Yeni konular

Geri