amfi hoparlör bağlantı

şimdi arkadaşlar bende pioneer 220 watt component var ben bu component'in sadece hoparlörlerini amfiye bağlasan sorun çıkartırmı yani aradaki kutu olmayacak şekilde.:confused:

olmaz.. aradaki kutu(crossover) ayrıcı onu bağlamazsan componetten bass sesi yerine tüm sesi alırsın ama componetin max gücünü aşma

yada direk bas çıkışı olan bir anfiye bağlayabilirsin.

abiler ben bu forumda yeniyim banada bi yardımcı olursanız çok sevinirim
bende bitane jameson amp-5800 4 kannallı 1500watt anfim var yanlız ben bu tesisatı evde kurmak istiyorum bunun için trafo gerekliymiş yanlız trafonunda maliyeti çok yüksek bende 300watt power suply var çalısıor bunu nasıl bağlayabilirm yardımcı olursanız sevinirim
msn adresim **********[email protected] bu adresdende daha kolay ulaşibilirsin tesekkurler

Moderatör tarafında düzenlendi:
abiler ben bu forumda yeniyim banada bi yardımcı olursanız çok sevinirim
bende bitane jameson amp-5800 4 kannallı 1500watt anfim var yanlız ben bu tesisatı evde kurmak istiyorum bunun için trafo gerekliymiş yanlız trafonunda maliyeti çok yüksek bende 300watt power suply var çalısıor bunu nasıl bağlayabilirm yardımcı olursanız sevinirim
msn adresim *************@hotmail.com bu adresdende daha kolay ulaşibilirsin tesekkurler

tek 300w lık power supply yetmez 2 ,3 hatta 5 tane köprüleyip bağlaman lazım ancak denemek amacıyla bağlayabilirsin

powerdeki sarı kablolar +12v siyah kablolar sıfır "0" gnd

sarı kablolardan 3,4 tane birleştir ve anfini +12v kısmına gir aynı şekilde siyah kablolardan da 3,4 tane birleştir ve onuda anfinin gnd kısmına bağla

sonra +12v dan anfinn REM yazan kısmına kısa bir kablo ile köprü at

hoparlör çıkışarını bağla , ses giriş bağlantısını yap

powerdeki 20pinli sokette yeşil kablo ile herhangibi bir siyahı birleştir sağlamsa çalışmaya başlar

2 3 tane powerı köprülemek içinde +12 uçlarını birleştirmen önce ters akıma karşı schottky diyot bağlaman lazım yüksek akımlı

Forum istatistikleri

Konular
128,135
Kullanıcılar
449,857
Son üye
Bluent

Yeni konular

Geri