Amerikan park modülü montajı

E34delisi

Üye
Merhabalar herkese kolay gelsin dostlar amerikan park modülü aldım aldığım yerden montajını oto elektrikçime yaptırabileceğimi söylediler fakat oto elektrikçi montaj için 70 TL istedi sizce değer mi? Bu montajı ben kendi bmw e34 aracıma yapabilir miyim?

Merhabalar herkese kolay gelsin dostlar amerikan park modülü aldım aldığım yerden montajını oto elektrikçime yaptırabileceğimi söylediler fakat oto elektrikçi montaj için 70 TL istedi sizce değer mi? Bu montajı ben kendi bmw e34 aracıma yapabilir miyim?
Elektrik konusunda pratiginiz ve temel seviyede oto elektriği bilginiz yoksa malesef mümkün değil.

Gerekli şekilde bağlanamazsa BMW'de çıkabilecek olan bir yangın riskinden 70 tl. lik servis ücreti çok değildir, bunu dikkate alarak yetkili oto elektrikçilere yaptırın. Araçlara orijinal bağlantısı dışında örneğin far içlerine şehir içi LED ampulü, sis farları yoksa harici sis farları, vb. dış sistemlerin aracın orijinalinden (oto elektrik projesinden) sonra ilavesinin bilinçsiz veya oto elektrik-elektronik deneyimi, bilgisi olmadan yapılması doğru değildir, çünkü bu durumlarda bir yangın riski her zaman mevcuttur.

Araç muayenelerinde, örneğin ayni anahtardan şehir içi aydınlatma ampülünün duyundan paralel alınacak olan + 12 volt sıcak uç ile akünün veya alternatörün gnd (-) ucundan alarak yapacağınız anahtarlı bir sis farı bağlantısı (Sis farlarının anahtarla açılıp yanması, araç şehir içi lambalarının yanmasına şartlı olanı kabul dışıdır, ancak şartsız bu bağlantıdan bağımsız ise muayenelerde kabul oluyor) asli kusur olarak görülüp fenni muayenelerden geçmiyor. Kolay gelsin.

Gerekli şekilde bağlanamazsa BMW'de çıkabilecek olan bir yangın riskinden 70 tl. lik servis ücreti çok değildir, bunu dikkate alarak yetkili oto elektrikçilere yaptırın. Araçlara orijinal bağlantısı dışında örneğin far içlerine şehir içi LED ampulü, sis farları yoksa harici sis farları, vb. dış sistemlerin aracın orijinalinden (oto elektrik projesinden) sonra ilavesinin bilinçsiz veya oto elektrik-elektronik deneyimi, bilgisi olmadan yapılması doğru değildir, çünkü bu durumlarda bir yangın riski her zaman mevcuttur.

Araç muayenelerinde, örneğin ayni anahtardan şehir içi aydınlatma ampülünün duyundan paralel alınacak olan + 12 volt sıcak uç ile akünün veya alternatörün GND (-) ucundan alarak yapacağınız anahtarlı bir sis farı bağlantısı (Sis farlarının anahtarla açılıp yanması, araç şehir içi lambalarının yanmasına şartlı olanı kabul dışıdır, ancak şartsız bu bağlantıdan bağımsız ise muayenelerde kabul oluyor) asli kusur olarak görülüp fenni muayenelerden geçmiyor. Kolay gelsin.
Ecu ya yaptırılacak bir kısa devre , eğer ecu ye zarar verirse ah anasını satayım 70 lirayı vereydim keşke diye diz dövdürtebilir .

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,597
Son üye
CTure

Yeni konular

Geri