Amerika'nın 17 enerji devi, yatırım için Türkiye'ye geliyor

ahmetarc

Üye
Amerikalı 17 enerji firması, yatırım amacıyla 5 Aralık'ta Türkiye'ye gelecek. Aralarında bugüne kadar Türkiye'ye ilgi duymamış 11 şirketin de bulunduğu heyette, Abound Solar, AES Energy, Clipper Wind, General Electric, Megtec ve Solar Reserve gibi firmalar yer alıyor

elektrik mühendisliği alanındaki gelişmeler: Amerika'nın 17 enerji devi, yatırım için Türkiye'ye geliyor

iyi gelsinler dükkan açınlar yatırım yapsınlar bu tür firmalar oldukca üniv öğrencisi kendine sponsor bulmuş oluyor bu sponsorlar vede üniv ortamındaki gelişimlerde yeni türk girişimcileri belkide aynı malzemenin br türk tarafından üretilmesini sağlamaış olur ama ilkten onun eğitimini alacak ortam lazım burada da bu firmalar devreye giriyor
kutlarım türkiyeyi ki böyle müşteriler çekmeyi başarıyor artık

aklıma komşu ülkelerdeki kötü senaryolar geliyor umarım böle şeyler olmaz.karışıklıktan önce alt yapı değilde umarım dediğiniz gibi durumdur.bu amerikan şirketlerinin olduğu her ülke içler acısı duruma sürüklenmiştir...

bir çoğu rüzgar ve güneş enerjisi pazarında yer almak için can atıyorlar.Yerli sermaye inşallah önlemini almıştır.

açıkçası fuara gitmiştim yenilenebilir enerji fuarına orada bir firma sahibi ile görüştüm vede bana dediki ben bizimkilere beton fabrikası kuralım dedim diyor onlar ise rüzgar enerjisi üzerine çalışalım dediler diyor vede bugun yüksek watlarda olmasalarda bir başlangıç seviyeleri var yani istese büyük patronlarda anlaşılan çok şeyler çıkacak türkiyeden

Enerji sektörüne hücum mu şimdi üni öğrencileri hucum edecek elektriğe :)

yurt dışında malesef uzun yıllar önce acılmış ve bugün bu alanda uzamnları olan bir bölüm var."Yenilenebilir enerji kaynakları yönetimi ve kullanımı" ders içerikleri tamamıyle rüzgar güneş biogas gibi başta popüler alanlar olmak üzere farklı ve yeni yöntemlere odaklanmış durumdalar.Diplomaları elektirk mühendisleri ile aynı şekilde kabul ediliyor.Elbetteki yakınad bizim ülekmizde bu bunun gibi özel bölümler yüksek lisanstan çıkarılıp lisans tabanında okunabileciğini umud ediyorum.

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,850
Son üye
umutbaysal9

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri