ambulansın kliması

kenan_37

Üye
merhaba arkadaşlar.çalıştığım hastanenin ambulansının tavanının üstüne monte edilmiş klimanın fanlarının bulunduğu kapak kırılmış.bu kapağı değiştirmemiz istendi.kullanımda olmayan ambulanstan iki tane fanın bulunduğu kapağı söktük.ambulansa bağlantı yapacağımız zaman klimayı çalıştıracağımız ambulansta bütün klima bağlantılarının kopuk olduğunu gördük.şimdi 4*2.5 mm bir tetere kablo besleme kablosu olarak çekilmiş. 2*1.5 mm fanların kablosu(iki fan birbirine paralel bağlı)radyötör peteğinin yanında büyükçe silidir şeklinde kondansatöre benzeyen bir cihaz ve bu cihazdan çıkan dört tane kablo var bu kablolardan iki tanesi(mavi ve siyah renkte)birleştirilmiş tek kablo halinde(kahverengi olarak) ambulansın içinden gelen besleme kablosunun yanında duruyor.yine bahsettiğim bu cihazdan çıkan diğer iki kabloda(onlarda mavi ve siyah renkte)öylece kopmuş bir şekilde durmakta 4 tane besleme kablosu(mavi, siyah sarıyeşil ,kahverengi)iki tane fanların kablosu(mavi,siyah)üç tanede klima radyatörüne bağlı olan cihazdan gelen kablo(mavi siyah, kahverengi ) olmak üzere 9 tane kablonun bağlantısı nasıl yapılacak.besleme kablosunun mavi damarı ile şase arası 12 volt. Sarıyeşil şase arası2.4 volt.siyah şase arası 0 volt . klimanın 3 kademeli olduğu söyleniyor.besleme kablosunun kahverengi damarı şaseye bağlanmış.bağlantıyı yapamadım.bilgi sahibi olan arkadaşlardan yardım istiyorum. saygılar.

dostum oto elektrikçisi varken burada anlatman biraz absürt bence.sonuçta devletin ambulansı.yanar manar başına iş alırsın.ödetirler..sağlıcakla..

Forum istatistikleri

Konular
128,149
Kullanıcılar
449,893
Son üye
bozwolf

Yeni konular

Geri