Altus AL9120X Çamaşır Makinesi

Han solo

Üye
Merhaba arkadaşlar Altus AL 9120X marka model çamaşır makinesi satın aldım cihaza kazan temizliği yaptırmak için programını çalıştırdım ancak program 5 dk içerisinde makine tarafından iptal ediliyor kullanma klavuzun da makinede çamaşır varsa otomatik olarak algılanarak program iptal edilir diyor ancak makinede herhangi bir çamaşır yok servis çağırdım gelen servis elemanı talihsiz bir açıklamada bulundu makine kazan temizliğine otomatik olarak karar veriyormuş rezistans kireç kapladığında çekilen akım artarsa program çalışıyormuş bu program kireç temizlemek içinmiş.

Ne alaka dedim kireç temizleme asıl amacı koku ve oluşan bakterileri yok etmek dedim lafı eveledi geveledi bir işlem yapmadan ayrıldı pamuklu programında makineyi boş çalıştıracakmışım yaa kardeşim o zaman neden bu programı koydunuz diyorum mantıklı bir cevap yok kullanma klavuzunda da makine temizliğe otomatik olarak karar verir diye bir ibare yok bu sorun neyden kaynaklanabilir arkadaşlar kazan temizleme programını seçtiğimde lcd ekranda dönen kare işareti var acaba çalıştırmadan önce elle tamburu çevirmek mi gerekiyor ağırlık durumunu kalibre etmek için ya da çamaşır mı koymak gerekiyor.

Çamaşır koymadan boş olarak kazan temizliği yapmalısın. Pis su tahliye yapıyormu? Makinenin önünde temizlemek için küçük bir kapak var onu aç içini temizle içerisinde metal para vb kalmış olabilir.

Çamaşır koymadan boş olarak kazan temizliği yapmalısın. Pis su tahliye yapıyormu? Makinenin önünde temizlemek için küçük bir kapak var onu aç içini temizle içerisinde metal para vb kalmış olabilir.

Programı boş çalıştırıyorum zaten pis su tahliyesinde de sorun yok sorun yazılımdan kaynaklanıyor mu diye öğrenmek istiyorum.

heh heh servis bayağı üfürmüş; otomatik çalışıyor da rezistans temizliyor da..

aksine rezistansın daha çok kireçlenmesine yol açıyor kazan temizleme programı; dediğiniz gibi bakteri şu bu oluşumunu engelliyor.
Kazan temizleme programının rezistansın daha fazla kireçlenmesine yol açması durumu da; kirecin, artan sıcaklıkla daha fazla oranda katı hale geçip çökelmesi özelliği ile ilgilidir.

tahminen sizin sıcaklık okuyucu anormal bir değer gösteriyor ve hataya geçiyor,
ya da belirli üre geçmesine rağmen suyu yeterince ısıtamadığı için hata verip duruyor.

heh heh servis bayağı üfürmüş; otomatik çalışıyor da rezistans temizliyor da..

aksine rezistansın daha çok kireçlenmesine yol açıyor kazan temizleme programı; dediğiniz gibi bakteri şu bu oluşumunu engelliyor.
Kazan temizleme programının rezistansın daha fazla kireçlenmesine yol açması durumu da; kirecin, artan sıcaklıkla daha fazla oranda katı hale geçip çökelmesi özelliği ile ilgilidir.

tahminen sizin sıcaklık okuyucu anormal bir değer gösteriyor ve hataya geçiyor,
ya da belirli üre geçmesine rağmen suyu yeterince ısıtamadığı için hata verip duruyor.

Dün iş çıkışı servise gittim servis sahibi ile görüştüm teknisyenini şikayet ettim dalga geçer gibi söylemlerde bulunduğunu tüketiciyi yanlış bilgilerle kandırdığını söyledim kendisi bizzat cumartesi günü gelecekmiş size şöyle diyim program süresi 2 saat 30 dakika suyu alıyor kalan süre 2 saat 25 dakikaya geldiğinde suyu boşaltıp programı sonlandırıyor benim tahminime göre suyun ağırlığını çamaşır olarak algılayıp programı iptal ediyor ya kartta bir hata var ya da sensörlerden biri arızalı.

Forum istatistikleri

Konular
127,960
Kullanıcılar
449,607
Son üye
sinan343834

Yeni konular

Geri