ALTUS AL 181 XYC'nin kullanımı ile ilgili ilgili bir soru

abbigss

Üye
Selamlar,

Geçen gün Altus'un Al 181 xyc modeli bir makine aldım.

Bu makinede çamaşırları yıkadıktan sonra suda bırakmak için ne yapmamız gerektiğini bir türlü bulamıyoruz.

Kullanım kılavuzunda "devir seçim dügmesini 'sıkma yok' durumuna getirin" diyor, ama devir seçim düğmesinde öyle bir seçenek yok. Devir seçim düğmesinin nasıl kullanıldığı da anlatılmıyor. Bir düğme var, üzerinde 800/500 yazıyor, basınca ne oluyor, basmayınca ne oluyor belirtilmemiş. kullanım kılavuzu hiçbir şeyi açıklamıyor.

Yıkamadan sonra suda bırakma seçeneği olmayan bir çamaşır makinesi yapmış olamazlar herhalde.

Bilen biri yardımcı olabilirse sevinirim.

Herkese kolay gelsin. Hürmetler.

sizin üründe malesef öyle bir program veya fonksiyon yok. 500/800 de ise seçili iken 500 devirde , seçilmez ise 800 devirde sıkıyor.

Yanıtınız için teşekkürler. Ama bir çamaşır makinesini yapıp da "sıkma yapmama" seçeneği koymamak nasıl bir mantık olabilir ki?

İşin ilginci, programlarda durulama ve sıkma+pompa diye seçenek var. Suda bırakma seçeneği yoksa o ikisini niye koymuşlar anlamadım.

her özellik her makinede olacak diye bir şart yok. nasıl ki her cep telefonunda kamera , mp3 , wifi , 3g olmadığı gibi. bahsettiğiniz durulama ve sıkma programları ise harici programlar. yani ana programlardan sonra kullanıcı isterse tekrar durulama ya da sıkma yapmak isteyebilir. ürün alırken iyi inceleyip özelliklerine bakıp öyle almak gerekiyor

vakit ayırıp yanıt verdiğiniz için teşekkürler.

sevgılı arkadasım pamuklu programında suda bekletme olayı ekstra dugme kullanılmadıysa zaten yok
genelde suda bekletme secenegı sentetık programında vardır tul perde yıkarken ıslak kalması ıcın ekstra dugme olarak yoksa kesınlıkle sentetık programınde bekleme bolumu vardır lutfen kullanma kılavuzunu veya makına programını kontrol edınız.......

sevgılı arkadasım pamuklu programında suda bekletme olayı ekstra dugme kullanılmadıysa zaten yok
genelde suda bekletme secenegı sentetık programında vardır tul perde yıkarken ıslak kalması ıcın ekstra dugme olarak yoksa kesınlıkle sentetık programınde bekleme bolumu vardır lutfen kullanma kılavuzunu veya makına programını kontrol edınız.......

Kullanim kılavuzunu adeta hatmememe rağmen maalesef bulamadım. Makinenin üzerinde bir tane sıkma düğmesi var o da devir seçimi için. Altus'a mail attım, verdikleri cevapta sorduğum soru hariç herşeye yanıt vermişler:)

İşin aksi gibi en çok kullandığımız özellikti o, geceden çamaşırları atıp, sabah sıkma yapıp alıyorduk. Sentetik programı henüz denemedik, onda da yoksa yoktur gibi geliyor.

En ucuz makineyi seçtim diye suçlu duruma düştüm evde:) Şaka bir yana yapacak birşey yok gibi.

cihaz alırken özelliklerine dikkat edip bilinçli almak gerekiyor :)

Forum istatistikleri

Konular
127,949
Kullanıcılar
449,595
Son üye
Ferden1011

Yeni konular

Geri