altus 281xy arızası

bakımcıı

Uzman Üye
altus 281xy oçm arızası
bizim komşunun altus 281xy oçm si çalışmıyor açıyorsun sıkma ışığı yanıyor kapı kitleniyor sonra pompa 10sn kadar çalışıp makina öylece duruyor sıkma ışığı yanmaya devam ediyor arıza kataloğuna baktım jump serisiymiş.pamuklu 90 a alıp test programını çalıştırmak istediğimde testede girmiyor yine sıkma ışığı yanıyor 10sn kadar pompa çalışıp duruyor .kartı söktüm gözle görülür bir sıkıntı yok

konu hakkında yardımcı olabilirseniz çok müteşekkür kalırım.

hayırlı pazarlar.

Başlatma tuşuna 5sn kadar basarak programı sonlandırdınız mı hocam?

candoğan kardeş ben hüseyin nasılsın
herhalde programı sonlandırmak için 5sn bastım
değişen bir şey yok 10sn pomap çalışıp duruyor.pamuklu 90 alıp test programına alayım dedim testede girmiyor
kart üzerindeki parçalarda gözle görülür sorun yok kapı kitiltleme işlemi yapıyor.fikri olan varsa yazarsa sevinirim.

ali ve ekrem ustalarım acil dönebilirseniz sevinirim.

kartı değiştirin başka birşey yapmaya gerek yok. kompenentleri kontrol edin (pompa , su seviye , ısıtıcı , prosestat , motor ) bunlarda sorun yok ise yeni kart ile değiştirin.

kaynak ustam test programınada girmiyor teste girmemesi bu modelde motor protestat ventil vs. bir parçadan kaynaklanabilir mi?
yeni kartın fiyatı ne kadardır?

Son düzenleme:
test programına giremeyince parça kontrolü yapmadım.makina direk olarak sıkma ışığı yanıp pompa 10sn kadar çalışıp duruyor.

preostati,preostat hortumunu.Su giris ventillerini kontrol et

makinanın başla-bekle tuşuna 5sn basarak programı sonlandırıyorum pompa 10sn çalışıp duruyor ama program sonlanmıyor . test programına girmemesinin de bu parçalarla ne gibi bir ilgisi olabilir acaba

Forum istatistikleri

Konular
127,959
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri