Altus çamaşır makinesi alm561

Arkadaşlar herkese merhaba
Altus çamaşır makinesi alm561 modeli makinanın bir arızası var bu makina tüm programlar da aynı arızayı yapmaktadır. Makineyi çalıştırmaya başlatıyorum elektrik geliyor fakat çalışıyor duruyor 1 2 saniye sonra tekrar çalışıyor bu arıza makineyi fişten çekene kadar devam ediyor. Yeni kart da taktım yine aynı arıza veriyor bu nasıl bir arıza çözemedim

Testte bi dene hata kodu veriyormu
IMG_20181209_114740.jpg

Teste de denedim sadece kapak açık ışı flaş yapıyor.makinalar bize ait gemide çalışıyorum elektrik 100 v 60hz transformatör kullanmıyorum 200 v 60hz çıkış veriyor acaba bundan dolayı mı yapıyor. Regülatör de denedim net 220 v 60hz çıkış veriyor hz alakalı olabilir mi.

Bende öyle düşünüyorum çünkü ha gi programa alırsam aynısını yapıyor. Açma kapamayı çeviriyorum herhangi bir programa pamuklu 90 başlat yapıyorum su alıyor kesiyor çalışıyor ledi sonüyor tekrar led yanınca birdaha su alıyor bu işlem su dolana kadar kesik kesik devam ediyor sonra yıkamaya geçinde tambur saat yönünde 3sn dönüyor yine çalışıyor ledi sönüyor tekrar yanınca 3 sn dönüp duruyor arıza bu yanş ilginiz için teşekkür ediyorum kolay gelsin

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,596
Son üye
anilhikmet

Yeni konular

Geri