Altivar 31 sürücülü motoru durdurma

arkadaşlar daha önce de bir konu açmıştım.ben altivar 31 sürücüsü ile pic den Asenkron motor kontrolü üzerinde çalışıyorum.
sürücü ile motoru birbirine bağladım.sürücünün ACC DEC ayarlarından hızını düşürdüm.
+24 ile L1 girişlerini birbirine değdirdiğimde motor dünmeye başlıyor.Yalnız motoru durduramıyorum.Benim projemde pic den bir röle çıkıp kontaklarının birini +24 e diğerini L1 e bağlayacağım.Picden sinyal gelince röle kapatacak motor dönmeye başlayacak sinyal kesilince de röle açıp motoru durduracak.
Ancak ben motor çalışıyorken daha röle takmadan 24 ile L1 K.D ediyorum fakat motoru durdurmuyor.:confused:
Motoru nasıl durduracağım? Yardımcı olrsanız çok sevinirim.:eek:

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Selam 24V LI1 kısa devre kablsosunu kaldırdıgın zaman motor durur.24V verince start alır kesince durur bu şekilde ayarlamalısın sistemi.

Selam 24V LI1 kısa devre kablsosunu kaldırdıgın zaman motor durur.24V verince start alır kesince durur bu şekilde ayarlamalısın sistemi.

samet_748
user-online.png
hocam ben 24V u L1 e dokundurup bırakınca veya k.d iken motor çalışıyor.fakat tekrar 24V u L1 e değdirince motor durmuyor yada k.d yi kaldırınca motor durmuyor bunu anlıyamadım

Muhtemelen daha önceden bir konfigürasyon vardır o yüzden cihaz öyle çalışıyor olabilir.
İlk olarak cihazı fabrika ayarlarına döndür.
Sonra kullanım kılavuzuna göre bağlantını yap.
+24 ile L1 kısa devre olduğunda verdiğin hız bilgisi kadar motor döner açtığında da durur.

roncevarlik hocam sagolasın bılgılerın ıcın yalnız K.D yı kaldırdıgımız zaman motor durmuyor bır sure daha devam ediyor sonra hızı bırazcık artıp duruyor kendılıgınden.ben 24v ıle L1 ı role baglayıp bunu da pıc le kontrol edecegım yanı motorun ıstedıgım zaman durmasını ısteyecegım .yalnız su surucu ısını ıste bır turlu halledemedık :)

Dediğine göre kısa devreyi kaldırdığında sonuçta motor duruyor.
Sen DEC değerini kontrol et. O değer çok yüksek anladığım kadarıyla.
DEC değerini azalt 2 saniye olsun.
ACC - hızlanma zamanı.
DEC - durma zamanı.

Forum istatistikleri

Konular
127,967
Kullanıcılar
449,613
Son üye
Liderpano

Yeni konular

Geri