Alternatif varistör Seçimi (Yardım!)

duscell

Üye
Merhaba Arkadaşlar 12v bir otomativ pcb kartı üzerinde bağlantı hatasından dolayı güç kısmında bazı entegre ve yollar hasar görmüş.
PCB üzerinde birde varistör var ki Türkiye'de bulamadığım bir model ! (Yurtdışı sipariş için bekleyebileceğim kadar süremde yok maalesef:confused: ).

Rica etsem 24Z50 model varistör için Türkiye'de Temin edebileceğim alternatif seçimime yardımcı olurmusunuz. Varistör datasheet'i bu linkte. >>https://www.bucek.name/pdf/v47z1.pdf

Teşekkürler Şimdiden :)

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
pcb kartının net genel ve yakın çekim net görüntü fotosunu yayınlarsanız daha iyi olmaz mı !!!
yan parçalarını görüp daha iyi karar verilebilir düşüncesindeyim ,
elektronikten anlayan arkadaşlar da iyi bir yardım yapabilirler .

18 Voltluk (1500W) yönlü transil diyot işinizi görür. Diyotun + kutbunu beslemenin - ucuna bağlayacaksınız.

18 Voltluk (1500W) yönlü transil diyot işinizi görür. Diyotun + kutbunu beslemenin - ucuna bağlayacaksınız.
İlginiz için teşekkür ederim fakat yaklaşık bu değerlerde varistör olarak bulma şansımız yokmudur ? en azından varistörün alternatifini tercih ederken hangi kriterler baz alınmalıdır öğrenebilirsem ben araştrayım ..

transil diyot varistörlerden daha iyi koruma sağlar, hızlıdır, daha hassastır.

Merhaba Arkadaşlar 12v bir otomativ pcb kartı üzerinde bağlantı hatasından dolayı güç kısmında bazı entegre ve yollar hasar görmüş.
PCB üzerinde birde varistör var ki Türkiye'de bulamadığım bir model ! (Yurtdışı sipariş için bekleyebileceğim kadar süremde yok maalesef:confused: ).

Rica etsem 24Z50 model varistör için Türkiye'de Temin edebileceğim alternatif seçimime yardımcı olurmusunuz. Varistör datasheet'i bu linkte. >>https://www.bucek.name/pdf/v47z1.pdf

Teşekkürler Şimdiden :)
Beklemenize gerek yok arızalı varistörü devreden çıkarın ve cihazınızı çalıştırın. varistör koruma amaçlıdır devrenin çalışmasına etkisi yoktur.

Forum istatistikleri

Konular
127,958
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri