Alternatif akim 220 v uzerinde su isiticisini 2 amper ve 4 ampere sinirlamak

Sizin tabirinizle amperden fayda saglar.

Isiticinizi gorsek belki baska oneride bulunuruz. Birden fazla rezistans var ise seri baglanabilir filan.

Nasil bir isitici bilsek iyi olur.

Hocam dimmerde potasyometre ile olduğundan amper den fayda mi saglanmis olur yoksa yinede o amperi çekip kendisini isitan bir direnç ile mi karşılaşmış oluruz ?

Hocam burada extra bir isitici yapiliyor benim ise istediğim var olan isiticinin amperini sinirlamak.
o iş yaş akü bul onunla çalıştır ...

Sizin tabirinizle amperden fayda saglar.

Isiticinizi gorsek belki baska oneride bulunuruz. Birden fazla rezistans var ise seri baglanabilir filan.

Nasil bir isitici bilsek iyi olur.
Budur hocam ben 2 ve 4 ampere kadar sınırlamak istiyorum.derdim bu

Ekli dosyalar

• images (1).jpeg
    images (1).jpeg
    2.7 KB · Görüntüleme: 14
https://www.trendyol.com/moodaksesu...-220v-1500watt-seyyar-su-kaynatici-p-62946663 birisi daha tavsiye etmişti. Isıtıcınız ocak üstü bir şey olmadığı için bunu bir kazan veya depoda kullanıyorsunuz sanırım. Eğer bunun aynısından alır veri seri olarak bağlarsanız çektiği akım ve dolayısıyla watt da yarıya iner. Ya da linkte attığım gibi başka bir ısıtıcı da alabilirsiniz. Çok da kısıtlama iyi değil sonuçta suyun da ısınması gerekiyor sizin ürünün wattı neydi? Veya elinizde bir multimetre varsa rezistansın direncini ölçebilir misiniz?

Budur hocam ben 2 ve 4 ampere kadar sınırlamak istiyorum.derdim bu

Rezistansın gücünü yazmamışsınız.

Tavsiyem bu görseldeki rezistans 3 ayrı rezistanstan oluşuyor. Arka klemens bağlantısını açın. Bu 3 rezistansı seri olacak şekilde yeniden gruplayın. Tekrar bağlantısını sağlayıp kaç amper çektiğine bakın.

Yine söylüyorum akım düştükce ısıtma gücüde düşecek. Belki istediğiniz sıcaklığa ulaşamayacaksınız yada çok geç bu sıcaklığa ulaşacaksınız. Bu rezistans neyi ısıtıyor? Termosifon mu? kaç litre suyu ısıtıyorsunuz? Bu bilgiler önemli.

sen yeni nesilsin yokluk görmedin, elindeki makinene bir şey olmasın senelerce sana hizmet etsin diye söyledim, yoksa elindeki ısıtıcı oraya uygun değil 2-3 amper çeken bir resitanz senin için araştırır bulurdum. gerçekten bazen vaz geçmek kazanmak oluyor.
Beyefendi yaşınız kaç olursa olsun işiniz ne olursa olsun bilgi düzeyiniz ne olursa olsun, insanlarla bu şekilde, bu üslüpta ve üst perdeden konuşmanız sizin terbiye düzeniyizi gösteriyor. İnsanları küçük görmeniz çok yanlış bi durum. Eğer konu ile ilgili bilginiz varsa bunu söyleyin yanlışları da söyleyin onu yapıp yapmamak ona kalmış siz alaycı bir tavırla bu mesajları kimseye karşı yazmamanız gerekir, benim çok iyi bir elektrik bilgim yok ama insan olarak aldığım temel şeylerden bir kaçı insanları küçük görmemek unutmayın sizin bilginizi 10'a katkayacam tonla insan var, lütfen biraz empati

Beyefendi yaşınız kaç olursa olsun işiniz ne olursa olsun bilgi düzeyiniz ne olursa olsun, insanlarla bu şekilde, bu üslüpta ve üst perdeden konuşmanız sizin terbiye düzeniyizi gösteriyor. İnsanları küçük görmeniz çok yanlış bi durum. Eğer konu ile ilgili bilginiz varsa bunu söyleyin yanlışları da söyleyin onu yapıp yapmamak ona kalmış siz alaycı bir tavırla bu mesajları kimseye karşı yazmamanız gerekir, benim çok iyi bir elektrik bilgim yok ama insan olarak aldığım temel şeylerden bir kaçı insanları küçük görmemek unutmayın sizin bilginizi 10'a katkayacam tonla insan var, lütfen biraz empati
1- saygılı yaklaşımın için teşekkür ederim.
2- konu sahibi bana gerekli yanıtı verdi sana ne demek düşer bilmiyorum
3- ben buyum bu yaştan sonra da değişemem, ve beni bir tek mesajımla yargılayamazsın
4- unutma yaşca senin baban yaşındayım belki de daha büyük
5- yaşadığım yeri ortamı bilmiyorsun geçtiğim yolları bilmiyorsun
6- sen benim empati yapmadığımı nereden biliyorsun bizim kuşak gazlambası altında çalışıyordu

sonunda piknik tüpü çaydanlık olayına dönecek akım düştükçe rezistansın verimi düşer manası kalmaz... 12v ile çalışan su ısıtıcıları var oto aksesuarcılarda onu al aküle kullan. piknik tüpü daha ucuza gelir.

seri diyot jeneratöre zarar verebilir. aynı ısıtıcı rezistanstan bir tane daha bulup seri bağlayın bence.

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,598
Son üye
kadir12366

Yeni konular

Geri