Alternatörle Enerji Üretimi

Selam arkadaşlar.Öncelikle meslek hayatınızda hepinize kazasız belasız günler diliyorum.Arkadaşlar aklımda olan proje :DC motoru akü grubuyla besleyerek çalıştırıp oluşan bu mekanik enerji ile alternatörü döndererek alternatörle enerji üretmek.Üretilen bu enerjiyle AC/DC konvertörle aküyü şarj ederek devamlılığı sağlamak.Sizce bu şekilde olabilirmi veya farklı düşünceleri olan arkadaşlarım yardımlarını iletirlerse çok sevinirim.Şimdiden teşekkürler.

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
kurmayı düşündüğün sistem bir süre sonra duracaktır alternatör motor indiktif kayıplar dolayısıyla bırak güç çekmeyi ürettiğin güç kendi kendine bile yeterli gelmeyecektir

her elektirikçinin işe ilk başladığı zamanlarda kurduğu fantezilerdendir bende çok kafa kurcalamıştım bu konuda ama malesef şuan için mümkün değil

Hayır devamlılık sağlanamaz.

dünyada sıfır sürtünme sıfır kayıplı bir sistem daha yok, olamaz da

Sayın Mustafa Gür arkadaşım,
Sözünü ettiğin konu senin gibi pekçok kişinin kafasını meşgul etmiş. Çok araştırmışlar. Ancak "enerjinin korunumu" denen bir kural var. Bunu aşmak (belki şimdilik) mümkün olmadığı için bu düşünceyi gerçekleştirmek mümkün olmamış. Konu ile ilgili olarak geniş bilgiyi internette "Con Ahmet" yazarak arayıp bulabilirsin. Özellikle ekşi sözlükteki açıklamayı dikkatle oku. Yine de fikir üretme konusundaki çalışmalarını takdirle karşılamak gerek. Başarılar dilerim. Akın Ertan

Sayın Mustafa Gür arkadaşım,
Sözünü ettiğin konu senin gibi pekçok kişinin kafasını meşgul etmiş. Çok araştırmışlar. Ancak "enerjinin korunumu" denen bir kural var. Bunu aşmak (belki şimdilik) mümkün olmadığı için bu düşünceyi gerçekleştirmek mümkün olmamış. Konu ile ilgili olarak geniş bilgiyi internette "Con Ahmet" yazarak arayıp bulabilirsin. Özellikle ekşi sözlükteki açıklamayı dikkatle oku. Yine de fikir üretme konusundaki çalışmalarını takdirle karşılamak gerek. Başarılar dilerim. Akın Ertan

Con Ahmet de ne ya ne alakası var demiştim ama bu konuya uygun bir hikayeymiş...

con ahmet’in devridaim makinesi, halk arasında ’hiçbir işe yaramayan buluşlar’ için kullanılan bir deyim. bu deyimi oluşturan hikaye şöyle: bir zamanlar con ahmet diye oldukça meraklı ancak bilgisi biraz kıt bır vatandaş varmış. con ahmet "ben bedava enerji makinesi yapacağım " diye tutturmus. demiş ki, "bir aküyle bir motoru çalıştırır, bu motorla da bir dinamoyu ve dinamodan alacağı elektriğin bir kısmını da yine akü ve motora vererek geri kalan enerjiyi ben kullanır ve sonsuza kadar mutlu yasarım. con ahmet bilgisi olanlar tarafindan ’ti’ye alınmış ve tasarladığı makineye de kendi adına ithafen "con ahmet’in devr-i daim makinesi" denmiş.

Verdiğiniz bilgiler için tek tek teşekkür ederim arkadaşlar.

arkadaşlar benim bir jeneratörüm var motor kısmını söktüm jeneratör kısmını su ile çevirip kullanmak istiyorum 1kw mono faz fakat her renkten ıkışer kablo var kırmızı beyaz mavi rotor kısmı bobinli ve diyotlu şimdi sorum şu normalde 2000 devirde 1,5 volt ac alıyorum mavi veya kırmızı kablolara 20 volt dc verince voldaj yükseliyor amajlarda her renkte farklı işin içinden çıkamadım hangi kablolar nedir bilgi veren olursa minnettar kalacağım herkese teşekkürler

arkadaşlar rotoru iki kenarlı olan iki sargılı yani iki kutuplu rotor var ama stator sargısı normal motor gibi telaaffuz edersek 8 10 12 hatveli üçlü grup altı adet bobnile sarılı bu nasıl oluyor ikiiside iki kutuplu veya dört kutuplu olması gerekmiyormu

Forum istatistikleri

Konular
128,159
Kullanıcılar
449,913
Son üye
Sadullahfahri

Yeni konular

Geri