Alternatör kullanilan miknatislarin yerine baska kullanmak

evet hüseyin usta sen bizim hepimizde uzağa işersin, biz senin engin bilgin ve deneyiminle boy ölçüşemeyiz. senden özür diliyorum, kendine dikkat et yeni icatlarını 4 gözle bekleyeceğim

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
bozuk bisiklet dinamosunu söktüm içindeki mıknatısla bununla ilgili calısmama bakın büyük dinamolarda dönen rotorunu neodyum mıknatıs yerine bu mıknatısta tercih edilebilir daha az güç ile elektrik elde edilebilir

Son düzenleme:
Birisi Ayhan Arıcan ı görürse abi koş sana kanki bulduk desin [emoji3]

tebrik ediyorum, müthiş bir şey. sanırım yeni bir şey icat ettin. hemen git patentini al yoksa çalarlar. ben bunu neden düşünmedim acaba?
Matkap iman gücüyle dönüyor herhalde [emoji3]

sorma ustam yaaa, en çok neye kızıyorum biliyormusun? bunu ben neden daha önce düşünmedim. şimdi kendime ceza olarak şnav cezası vereceğim
benim baslıkta actıgım konuyla alakalı ve bunla yapılabilecek bi calısma olabilir diyorum biri kalkıyor ordan uzaya felan yok yok matkap iman diyor ne bilim konu ile ilgisiz alakasız yorumlar görüyorum baslıkta belirtigim konuya degimeyip sacma sapan yorum yapmanız gerekmez bilgin varsa konuya deginirsin yoksa yazmanıza gerek yok
Matkap iman gücüyle dönüyor herhalde [emoji3]
ben örnek olsun diye dönderdim 1000 deviri elinle cevirebiliyorsa buyur dene istersen olayı carpıtma :))) eliyle 100 devir cevirene araba veriyorlarmıs avrupada

Son düzenleme:
benim baslıkta actıgım konuyla alakalı ve bunla yapılabilecek bi calısma olabilir diyorum biri kalkıyor ordan uzaya felan yok yok matkap iman diyor ne bilim konu ile ilgisiz alakasız yorumlar görüyorum baslıkta belirtigim konuya degimeyip sacma sapan yorum yapmanız gerekmez bilgin varsa konuya deginirsin yoksa yazmanıza gerek yok

ben örnek olsun diye dönderdim 1000 deviri elinle cevirebiliyorsa buyur dene istersen olayı carpıtma :))) eliyle 100 devir cevirene araba veriyorlarmıs avrupada
Herhalde otomobiliniz vardır. Otomobilinize ait akünün nasıl şarj olduğu ve arabanızın elektrik ihtiyacının nasıl karşılandığı konusunda bir fikriniz var mı ?

Herhalde otomobiliniz vardır. Otomobilinize ait akünün nasıl şarj olduğu ve arabanızın elektrik ihtiyacının nasıl karşılandığı konusunda bir fikriniz var mı ?
ahhhh ben ne diyorum sen ne anlatıyorsun araba akünün ilk kalkısı akü yardımıyla kalkıs yapar sonra aküden elektrik alımı duruyor benzin yardımıyla motordan sonra altarnatör ile 12 volt 90 ampere kadar elektrik üretir ve elektrik güç panosuna girerek calısan cihazların ne kadar elektrik ihtiyacı varsa dagıtıyor sonra fazla ihtiyacınıda gerekli ise aküye gönderiyor şarj için ha sen simdi dersin 12 volt 90 ampere kadar elektrik üreten motorun yapısını sorarsın 1500 devirde feya farklı devirde kendi kendine manyetik alan ile elektrik üretiyor ve köprü diyotlarla motorun rotoruna manyetik alan olusması için dc akım gönderiyor rotor dc akımla mıknatıslanma oluyor ve dış sargıya akım olarak yansıyor
benim dedigim calısma bunun yerine dc motor mıknatısında kullanalım
bu tip calısmalarda cevirmek için gerekli olan güç cok asırı fazla olması gereklidir ve 3 senede bilyeler asınıyor rotoru cevirmek için torklu su gerekli

Son düzenleme:
ahhhh ben ne diyorum sen ne anlatıyorsun araba akünün ilk kalkısı akü yardımıyla kalkıs yapar sonra aküden elektrik alımı duruyor benzin yardımıyla motordan sonra altarnatör ile 12 volt 90 ampere kadar elektrik üretir ve elektrik güç panosuna girerek calısan cihazların ne kadar elektrik ihtiyacı varsa dagıtıyor sonra fazla ihtiyacınıda gerekli ise aküye gönderiyor şarj için ha sen simdi dersin 12 volt 90 ampere kadar elektrik üreten motorun yapısını sorarsın 1500 devirde feya farklı devirde kendi kendine manyetik alan ile elektrik üretiyor ve köprü diyotlarla motorun rotoruna manyetik alan olusması için dc akım gönderiyor rotor dc akımla mıknatıslanma oluyor ve dış sargıya akım olarak yansıyor
benim dedigim calısma bunun yerine dc motor mıknatısında kullanalım
bu tip calısmalarda cevirmek için gerekli olan güç cok asırı fazla olması gereklidir ve 3 senede bilyeler asınıyor rotoru cevirmek için torklu su gerekli
Peki biz şimdi dört tekere dört tane elektrik motoru taksak bunları alternatör döndüremez mi ? Güzel fikir değil mi ? Hadi diferansiyel ve aktarma organları olsun . İki motor da yeter .

Peki biz şimdi dört tekere dört tane elektrik motoru taksak bunları alternatör döndüremez mi ? Güzel fikir değil mi ? Hadi diferansiyel ve aktarma organları olsun . İki motor da yeter .
Ne saçmaladın be .bu elektrik motoruna gerek kalmayacak ilerleyen yıllarda benzin ucuzlarsa senin aklındakilere gerek kalmayacak .hadi sana bi örnek verim diyecem şimdi sen ordan başka konulara gidecem en iyisi boşver

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,600
Son üye
psychedelic

Yeni konular

Geri