Alternatör amper sabitleme

erman.oz

Üye
merhaba alternatörüm hidro enerji güce baglı ve çalişiyor. yanlız akım az çekince devri artıyor ve frekans dalgalanması yaşıyorum.
3 faz olan bu alternatörde tek tek fazların amperini sabitlemem lazım.
basitçe anlatırsak alternatörden bir fazdan 10 amper akım çekiyosam bu sabit olmalı.
akım 2 ampere düştümü bunu dengeleyecek ampul devresi yakmasını istiyorum.
örnegin 10 tane 1 amperlik ampulümvar . amper dalgalanmaya başlayınca 10 ampere sabitlemem için bu ampulleri yakıp kapatacak bi devre gibi bişeye ihtiyacım var.
örnek amper ölçer :https://www.robitshop.com/urun/22mm...7wNnz_MAqAZSkVhiSrEer5q-N2RXBqDBoCuVoQAvD_BwE

ben şu fiyata yaparım sana diyen mail atabilir. [email protected]

amper tek fazda max 23 min 0 görecek kademe 1 amper olabilir. güç 15kw 3 faz
ilginiz için tşk.

Frekans dalgalanması için amper ayarı değil su debisini ayarlamalısınız.

Ayrıca fazlar arası yük dengesinide kurmalısınız. Bir fazdan 3 amper ikinci fazdan 20 amper çekmemelisiniz.

Su debisini ayar için çıkış frekansına bakın frekans düşme yönünde eğilim gösterir ise debiyi arttırmalısınız.
Çıkış voltajı düşme eğilimi gösterirse alternatörün uyartım sargısı sürülmeli.

Sizin alternatörünüz nedir nasıl bir alternatör? Uyartım sargısı yoksa voltaj dalgalanması yaşarsınız. Su debi ayarı yoksa frekans dalgalanması yaşarsınız.

ben amperi ayarlamam lazım frekans dalgalanmasını önlemek için dc voltaja çeviriyorum. yükardaki devreye ihtiyacım var. su debisini ayarlamak daha zor bi iş makina muhendisiyim

Dc voltaja çeviriyorsanız frekansla işiniz kalmıyor ki?

Yukarıdaki devre dediğiniz sadece gösterge. O hiçbirşey ayarlamaz.

Amper ayarlamak derken sorunuzu anlayamadım. Anlayan bir arkadaşımız varsa cevaplayabilir.

Siz 3 fazlı alternatör ile elektrik üretip her fazı doğrultuyorsanız bence 3 fazlı doğrultucu yapıp her fazdan eşit akım da çekebilirsiniz. Fikir vermek için yazıyorum. tek tek fazdan akımları dengesiz çekmekten se 3 fazlı doğrultucu işinizi görebilir.

ben amperi ayarlamam lazım frekans dalgalanmasını önlemek için dc voltaja çeviriyorum. yükardaki devreye ihtiyacım var. su debisini ayarlamak daha zor bi iş makina muhendisiyim
@serkan_48 ustamız doğru söylüyor. debi ayarlamak garanti iştir. bak hem makine mühendisisin debi senden iyi kimse ayarlıyamaz. eğer baraj usulü çalışıyorsa vanayı kısarsın yada açarsın, yok çark usulü ise kaçırma düzeneği yaparsın
çeviren alet 50-63 hz çeviriyor işi bilmiyosun
terbiyeli ol; o işi bilmiyorsun dediğin kişi seni alternatör diye sarar
ha ben makine mühendisiyim ama yapamam dersen resim at sana anlatalım. bir de verdiğinkteki teknik açıklamaları bir zahmet oku.

anlayış

Ekli dosyalar

• ooooooo.jpg
    ooooooo.jpg
    83.9 KB · Görüntüleme: 13
Dc voltaja çeviriyorsanız frekansla işiniz kalmıyor ki?

Yukarıdaki devre dediğiniz sadece gösterge. O hiçbirşey ayarlamaz.

Amper ayarlamak derken sorunuzu anlayamadım. Anlayan bir arkadaşımız varsa cevaplayabilir.

Siz 3 fazlı alternatör ile elektrik üretip her fazı doğrultuyorsanız bence 3 fazlı doğrultucu yapıp her fazdan eşit akım da çekebilirsiniz. Fikir vermek için yazıyorum. tek tek fazdan akımları dengesiz çekmekten se 3 fazlı doğrultucu işinizi görebilir.
Bu ukalaya cevap yazmaya gerek yok biliyorsa kendisi yapsın

ben basıt aklımla şöle yaparım ölçüm yapan cihaz ucuz ekranı bantla kaplar atıyorum 10 amperde yanacak yer açık kalır ışık sensörü ile ampulleri yakarım bendeki akıl bu.
bana daha popüler bişi lazım

Bu ukalaya cevap yazmaya gerek yok biliyorsa kendisi yapsın
çözümü çok basit olduğu halde paylaşmıyacağım
ben basıt aklımla şöle yaparım ölçüm yapan cihaz ucuz ekranı bantla kaplar atıyorum 10 amperde yanacak yer açık kalır ışık sensörü ile ampulleri yakarım bendeki akıl bu.
bana daha popüler bişi lazım
sen bu kafayla devam et, dimyata bulgura giderken evdeki pirinçten olma. ( tecrübe bu yaşımıza kadar yaptıklarımızdan çıkardığımız derslerdir

Forum istatistikleri

Konular
128,125
Kullanıcılar
449,837
Son üye
betül hüsrevoğlu

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri