Emiiir

Üye
merhaba öncelikle bana 10KW alternatör lazım ama kendim sarı cam lise öğrencisiyim kendimi geliştirmek ve öğreneme adına bide köyümde kullanacağım için 10KW olacak nasıl sarı cam bize öğretmediler İnternet de düzgün bir kaynak yok mebin var ama ne ne işe yarıyor nasıl yapılıyor bir türlü anlamadığım için yapamadım bana bir motor dan nasıl yaparım motoru kaç KW lık seçmem lazım ki modifikasyon eğitimde 10KW lık alternatör sara bileyim birde alternatör sararken formülleri kısa bir şekilde de anlatırsanız bende öğrenmiş olurum her keze şimdi den Teşekkürler

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Alternatörlerin zaten statorunda üç fazli sarım vardır. Bu noktada asenkron motordan farkı yok . Değişen tarafı rotoru .

Evet ince ve püf noktası rotor.

Standart bir asenkron motoru sarsada bir alternatör olmayacak.

Eğer üretilen elektrik o an tüketilecek ise bu stator üzerinde kontrol lazım olacak. Neyi kontrol edeceksiniz? Bu çıkış voltajı ve frekansı olacak. Bu normal alternatörlerde uyartım sargısının uyarılması ile olur. Rotor devrinin kontrolü ile olur. Yoksa ne gerilim nede akım kontrol altında tutulamaz.

O yüzden motor sarmakla bu iş olmaz. Güçte öyle 300 - 500 watt gibi bir güç değil. 10 kW

Evet ince ve püf noktası rotor.

Standart bir asenkron motoru sarsada bir alternatör olmayacak.

Eğer üretilen elektrik o an tüketilecek ise bu stator üzerinde kontrol lazım olacak. Neyi kontrol edeceksiniz? Bu çıkış voltajı ve frekansı olacak. Bu normal alternatörlerde uyartım sargısının uyarılması ile olur. Rotor devrinin kontrolü ile olur. Yoksa ne gerilim nede akım kontrol altında tutulamaz.

O yüzden motor sarmakla bu iş olmaz. Güçte öyle 300 - 500 watt gibi bir güç değil. 10 kW
Konjoktor lazım diyosun üstadım [emoji3]

Konjoktor lazım diyosun üstadım [emoji3]

Evet ,

Yoksa çıkış voltajını yük altında kontrol edemez arkadaşımız. Frekans içinde motor devrini çok iyi kontrol etmesi lazım. Yük değiştikçe alternatör devride değişecek. Devre görede bu alternatörü ne ile çevirecekse onu kontrol etmesi lazım.

Ciddi bir iş 10 kW .. Bireysel bir proje için.

sarı cam yazma sarıcam yoksa Bilal amcan seni çeken yere koysun...

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,850
Son üye
umutbaysal9

Yeni konular

Geri