alt pursantaj tablosu

piratees

Üye
arkadaşlar hakedişlerde yer alan elektrık tesisat pursantajları için alt pursantaj hesabı yuzdeleri var mı? yada nasıl bir oranlama yapabilirim? misal armatür montajı (J,B,U,E ,HAREKET SENSORLU VB.) Olan pursantajı j tipi yuzde kaçı eder b tipi yuzde kaçı eder şeklinde nasıl yapabilirim?

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Bir kalemin pursantaj yüzdesi demek o kalem tutarının işin toplam tutarına % olarak oranı anlamına gelir. Örneğin işin toplam tutarı 100TL ve bir pozun toplam tutarı 1TL ise o pozun pursantajı % 1'dir. Pursantajların toplamı tam %100 olmalıdır. Pursantaj oranlarını belirlemek istiyorsanız önce işin keşfini metrajını bitirmiş olmanız gerekir.

muşavir olrak çalışıyorum kontrol ederken oranları ayarlamakta sıkıntı yaşıyoruz.

ben bu işin içinden çıkamadım bi yardımcı olun yaw

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,849
Son üye
cagan20

Yeni konular

Geri