Alpsat Satfinder2 Uydu Yön Bulucu Cihazı Yazılım Güncelleme

altaş

Üye
s.a arkadaşlar elimizde bir tane satfınder2 dijital uydu yön bulucu var rs-232 ile bilgisayara bağlıyoruz bunun içindeki yazılımı nasıl güncelleriz acaba ?????

merhaba... yazılımı güncellemen için bilgisayara cihazın loader ini ve yazılımın kendisini yüklemen gerek markanın sitesinde mevcuttur ama mutlaka aynı marka ve model oldugundan emin ol yoksa cihazın bozulur ve orda verilen talimatlara uy

merhaba... yazılımı güncellemen için bilgisayara cihazın loader ini ve yazılımın kendisini yüklemen gerek markanın sitesinde mevcuttur ama mutlaka aynı marka ve model oldugundan emin ol yoksa cihazın bozulur ve orda verilen talimatlara uy

valla baya uğraştık yapamadık nasıl olacak çözemedik bir bu chazın bir driverı olacak herhalde ???

valla baya uğraştık yapamadık nasıl olacak çözemedik bir bu chazın bir driverı olacak herhalde ???

:) yaparsın yaparsın genelde şöyle oluyo rs232 kabloyu baglıyosun uydu bulucu kapalıyken bilgisayardan programın send dedikten sonra cihazı açıyosun otomatik alıyo yazılımı bu cihazlarda yazılım dediğinde güncel tp ler sanırım birde cihazın sat finder 2 hd falan değil değilmi modelide önemli aynı modelin yazılımı olacak yoksa cihaz bozulur .. internetten nasıl bulamıyosun çok basit böyle şeyleri bulmak eee beceremiyosan bizde burda eşek başı değiliz heralde :) elimizden geldiğince yardım eder herkez birbirine bildiği

ALPSAT ELEKTRONİK

bu ise orjinal sitesi tedakricisinin en basta senin cihazın yazılımlarını indir içerisinde nasıl yükleyeceğiinin açıklaması var...

Moderatör tarafında düzenlendi:
:) yaparsın yaparsın genelde şöyle oluyo rs232 kabloyu baglıyosun uydu bulucu kapalıyken bilgisayardan programın send dedikten sonra cihazı açıyosun otomatik alıyo yazılımı bu cihazlarda yazılım dediğinde güncel tp ler sanırım birde cihazın sat finder 2 hd falan değil değilmi modelide önemli aynı modelin yazılımı olacak yoksa cihaz bozulur .. internetten nasıl bulamıyosun çok basit böyle şeyleri bulmak eee beceremiyosan bizde burda eşek başı değiliz heralde :) elimizden geldiğince yardım eder herkez birbirine bildiği

estafrullah ...:D
olya şöyle şimdi yapamamadan ziyade şimdi sizin dediğiniz gibi cihazı bilgisayara rs-232 ile bağlıyoruz ama bilgisayarda herhangibir bişey çıkmıyor yeni donanım bulundu v.s gibisinden acaba dedim bu cihazı bilgisayar tanıtmak için bir arayüz driver felan mı var demek istedim ben ? yoksa 2. gösterdiğiniz siteyi buldum orada yazılımlar var saolun tşk ederim .... :)

av allah belasını versin bu sitelerin ne biçim iş abicim ??? kaç tanesine üye oldum allah kahretsin inidiremedşm dosyayı yok forumda yazı yazın yok paylaşım yapın diye uyarı veriyor allah cezasını versin böyle sitenin .... :( :(

dostum bilgisayar cihazı tanımaz yapman gereken i söylüyoum bak ikinci sitedeki yukleyıcı programı indir pcye tp listesini duzenle ggüncel değilse cihazı kapalı iken bilgisayara bağla yukleyici programı aç 1.rs232 cıkışına bağladı isen com1 i seç yukleyici programdan ve bak burası cok önemli uydu bulucu kapalı iken bilgisayardaki programdan gönder e yada yukle her ne varsa ona tıkla ve hemen ardından uydubulucunun güç düğmesine bas ve aç otomatik olarak yuklenecektir program ve bi pcde ki programı takip et yuklendi mesajı geldiğinde kabloyu sökebilirsin...

Merhaba arkadaşlar. Bende de SF-02HDP var. Yazılım programı ve son yazılım mevcut. Programda eski yazılım tarihi yenisi ile değişdi. Hatta cihaz açılırken yeni yazılım tarihi görünmekte. Ama programda gördüğüm frekanslar cihazda değişmiyor.

Ekli dosyalar

• 20190130_222911.jpg
    20190130_222911.jpg
    191.3 KB · Görüntüleme: 172
Merhaba arkadaşlar. Bende de SF-02HDP var. Yazılım programı ve son yazılım mevcut. Programda eski yazılım tarihi yenisi ile değişdi. Hatta cihaz açılırken yeni yazılım tarihi görünmekte. Ama programda gördüğüm frekanslar cihazda değişmiyor.

alpsat sitesinden son yazılımın dosyasını indirin zipli dosya içerisinde "database.db5" isminde kanal listesi dosyası var o dosya ile güncel frekans listesini yükleyebilirsin

dostum bilgisayar cihazı tanımaz yapman gereken i söylüyoum bak ikinci sitedeki yukleyıcı programı indir pcye tp listesini duzenle ggüncel değilse cihazı kapalı iken bilgisayara bağla yukleyici programı aç 1.rs232 cıkışına bağladı isen com1 i seç yukleyici programdan ve bak burası cok önemli uydu bulucu kapalı iken bilgisayardaki programdan gönder e yada yukle her ne varsa ona tıkla ve hemen ardından uydubulucunun güç düğmesine bas ve aç otomatik olarak yuklenecektir program ve bi pcde ki programı takip et yuklendi mesajı geldiğinde kabloyu sökebilirsin...
satfınder 2 hd plus var dün akşam yazılım güncellemek istedim bendeki yazılım v.33 . bi türlü yapamadım dediklerini denedim ama olmadı. yukle diyorum cihaz kapanıyor. kapalı yukle desem cihaz bulunmadı diyor. yükle dediğim anda açsam cihazı hiç bi tepki olmuyor. cihaz öle acık duruyor

Moderatör tarafında düzenlendi:
bu arada nasıl yazılım yukleyeceğimi öğrendim. yazılımı siteden indirdikten sonra, cihaz bağlantılarını yapip cihazı açıyoruz. burada dikkat edilmesi gereken şey şarj cihazını bağlamak. şarj cihazını bağlamazsanız cihaz kapanıyor. bunları yaptıktan sonra firmware tıkladıktan sonra cıkan sayfada dosyaya tıkladıktan sonra cihaz kapanacak kendisi . pc ekranında yukleme işlemi dolduktan sonra herşey tamam kolay gelsin

Forum istatistikleri

Konular
128,106
Kullanıcılar
449,807
Son üye
bdursun

Yeni konular

Geri