Almanya dan gelen makina üzerindeki motor baglantisi

Motorun üzerinde 6 adet kablo var ama hicbir açıklama yok. Silindir şeklinde bi motor. Bir adet konveyör bantina hareket veriyor. Yardımcı olursanız çok sevinirim
20190622_131753.jpeg

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Sıyah, mavı kayve, güç. ıkı beyaz termostat veya termıstör olmalı.
Veya, dönus kontrolu için encodr. benzeri bir cihaz olabilir. Etiket degerleri yoksai motoru nasıl baglayıp, sıcorta vs sececelsiniz. Kataloğuna elekytık şemasına bakın, mğmkğnse resım ekleyın, yükleyin.

Sıyah, mavı kayve, güç. ıkı beyaz termostat veya termıstör olmalı.
Veya, dönus kontrolu için encodr. benzeri bir cihaz olabilir. Etiket degerleri yoksai motoru nasıl baglayıp, sıcorta vs sececelsiniz. Kataloğuna elekytık şemasına bakın, mğmkğnse resım ekleyın, yükleyin.
Motorun iç tarafında etiketini buldum.
IMG-20190622-WA0001.jpeg
IMG-20190622-WA0002.jpeg

internet sitesinden kablo bağlantılarını bulabilirsiniz 220 vac motor ama bu kablolarla nasıl bağlanır bende bilemiyorum termostad da olabilir bu motorda ama şeması olmadan anlamak zor

Bu motoru inverter ile sürebilirmiyiz acaba. Internette baktım ama emin olamadım.
internet sitesinden kablo bağlantılarını bulabilirsiniz 220 vac motor ama bu kablolarla nasıl bağlanır bende bilemiyorum termostad da olabilir bu motorda ama şeması olmadan anlamak zor

Etiket değerleri de mi yok
Kahve siyah sarı uçların arası 96 ohm

Beyaz ve mavi kısa devre.

Acaba ac invertorle sürebilirmiyim bunu motor üstünde 1 phase yaziyo emin olamadım

Acaba ac invertorle sürebilirmiyim bunu motor üstünde 1 phase yaziyo emin olamadım
Bir phase yazıyorsa tek fazla çalışan motordur.Diğer uçlarını ana sargı yardımcı sargı yada ileri geri çalışan 1fazlı motordur.

monofaze motorlar için hız kontrol cihazları var(invertör dediğiniz ise)ama siz motorun marka ve model denelektrik projesini internetten çıkarın ancak bu şekilde yardımcı oluna bilir bu yardımcı sargılı motor olabilir kısa devre dediğiniz uçlar motor ısındığında motoru durduran termostad veya termistor denilen cihaz olabilir
Bu motor danimarka malı bu arada
https://www.interroll.com.tr/ueruenler/motorlar-ve-kontrol-kartlari/kontrol-kartlari/ buradan aradığını bulabilirsiniz bence

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri