Allen Bradley PLC Nasıl Öğrenebilirim

asabi60

Üye
Slm..
Allen bradley plc yi en kolay nasıl öğrene bilirim..
şimdiden tşk ederim..

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
Merhabalar. En kolay kendin karıştırarak ya da çalışna bir makinada online olup birşeyler ararken öğrenilebilir. bu plc kullanım kolaylığına rağmen çok fazla bilinmemesinden dolayı teknik kişilerin kendilerine değer katacakları plc ler diye düşünüyorum. Siemens i bilen var mı deyince el kaldıranların sayısı allen bradley e gelince bayağı bir azalıyor. Gerçi bu sene İTÜ ye 300.000 Euroluk bir labaratuar kuruyorlar, eğitimler de orada verilmeye başlanır bir sene sonra. Bilginize

Saygılarımla

Bu arada şu anda da eğitim alabilirsin rockwell otomasyon firmasından. pacpro dan da alabilirsin ama fiyatları yakın sanıyorum. o yuzden rockwell in kendisinden alıp sertifikasını da almak daha mantıklı olur sanıyorum

Saygılarımla

Ben EYS elektronik firmasında çalışırken Rockwell Otomasyonda Bilhan Selek'ten ders almıştık. Ayrıca Adana'da Erkan Güleken diye bir mühendis var. Onun dersleri daha faydalı olmuştu. Adana'da bir arkadaşım Allen Bradley micrologix serisi için kurs vermişti. Tekrar bir kurs düzenlemeyi düşünüyorlardı. İstanbuldaysan ve Pac Pro kurs veriyorsa ordan alman daha mantıklı diye düşünüyorum.

Ben Pac Pro'dan aldım eğitim. Rockwell'den ayrılmış çok iyi mühendisler var. Bana çok faydalı oldu. Ama eğitimi alıp bir kenara çekilirseniz unutursunuz. Sürekli mevcut programları karıştırmalı ve eğer imkanınız varsa online olarak programları incelemeniz gerekiyor. Hem Siemens, hem de Rockwell bilen birisi olarak şunu rahatlıkla söyleyebilirim ki, öğrenildiğinde Siemens'ten daha kolay bir PLC.

Ben EYS elektronik firmasında çalışırken Rockwell Otomasyonda Bilhan Selek'ten ders almıştık. Ayrıca Adana'da Erkan Güleken diye bir mühendis var. Onun dersleri daha faydalı olmuştu. Adana'da bir arkadaşım Allen Bradley micrologix serisi için kurs vermişti. Tekrar bir kurs düzenlemeyi düşünüyorlardı. İstanbuldaysan ve Pac Pro kurs veriyorsa ordan alman daha mantıklı diye düşünüyorum.

Adana'da düzenlenecek kursla ilgili başka bilgiler var mı?

Bilgilendirme: Rockwell Otomasyon firması İTÜ elektronik fakültesinde bir labaratuar kuruyor. Birkaç ay içinde faaliyete geçecek sanıyorum. Siemensin de vardı bilirsiniz. Tüm otomasyon malzemelerinin olduğu bu labaratuarda Siemensin olduğu gibi Rockwell in de eğitimleri olacaktır. Ayrıca gençlerin Rockwell hardware ve software kalite farkını görüp mezun olmaları sevindirici... İnşallah Kocaeli ünv ine de kurulur diye ümit ediyorum. Saygılar

Çevrende teknik destek alabileceğim birileri yoksa eğitim almadan öğrenmek çok zor.

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,850
Son üye
umutbaysal9

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri