ALLEN bradley controllogix 5550 yardım?

owerseas

Üye
elimde başlıkta yazmış olduğum plc var. ben bunu içindeki programı nasıl pc ye yükleyebilirim ve elimdeki programıda plc ye nasıl atabilirim bu konuda yardımcı olursanız sevinirim. bu sektörde yeniyim ve sizin tecrübelerinizle bu işi öğrenmek istiyorum.

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
ControlLogix 5550, Logix5000 ailesinin 1756-L1 katalog numaralı CPU'sunu ifade eder ve bu modeli Logix5000 ailesinin en eskilerinden biridir. Bu CPU'ya bağlanmak için iki adet yazılıma ve bağlantı medya kablosuna ihtiyacın olacak.

Yazılımlar
RSLinx : Bu yazılım, PC ile CPU arasında ki iletişimi kurmak için şarttır.

RSLogix5000 : Bu yazılım, CPU içerisine program yüklemek, CPU içerisinden program çekmek ve bu CPU için program yazmak / geliştirmek için kullanılır. (RSLogix5000 ile CPU içerisinde ki firmware versiyonu aynı olmalıdır)

Medya Kablosu: CPU'ya bağlanmak için kullanacağınız kablo tipidir. Logix5000 ailesi CPU'lara bağlanmanın bir çok yolu vardır. RS232, Ethernet, ControlNet, DH+ en bilinen bağlantı şekli ve protokolleridir. Her ControlLogix CPU RS232 portuna sahiptir.

ilginiz için teşekkürler şimdide programların demo versiyonlarını bulmak lazım. demo versiyonla yükleme yapabilirmiyim.

Son düzenleme:
ControlLogix 5550, Logix5000 ailesinin 1756-L1 katalog numaralı CPU'sunu ifade eder ve bu modeli Logix5000 ailesinin en eskilerinden biridir. Bu CPU'ya bağlanmak için iki adet yazılıma ve bağlantı medya kablosuna ihtiyacın olacak.

Yazılımlar
RSLinx : Bu yazılım, PC ile CPU arasında ki iletişimi kurmak için şarttır.

RSLogix5000 : Bu yazılım, CPU içerisine program yüklemek, CPU içerisinden program çekmek ve bu CPU için program yazmak / geliştirmek için kullanılır. (RSLogix5000 ile CPU içerisinde ki firmware versiyonu aynı olmalıdır)

Medya Kablosu: CPU'ya bağlanmak için kullanacağınız kablo tipidir. Logix5000 ailesi CPU'lara bağlanmanın bir çok yolu vardır. RS232, Ethernet, ControlNet, DH+ en bilinen bağlantı şekli ve protokolleridir. Her ControlLogix CPU RS232 portuna sahiptir.

RSLogix5000 ile CPU içerisinde ki firmware versiyonu aynı olmalıdır dediniz peki ben bunu nasıl öğrenebilirim

CPU içerisinde ki firmware versiyonunu öğrenmek
RSLinx programı yardımı ile CPU özelliklerine bakarak firmware versiyonunu öğrenebilirsiniz.

Forum istatistikleri

Konular
127,958
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri