Allen Bradley Bağlantı Sorunu

thsn

Üye
arkadaşlar elimde allen bradley micrologic 1200 plc ve easy view mt6056i ekran var, bunlar kendi aralarında haberleşmiş durumda ben plc içindeki programı bilgisayarıma almak için hangi kablo ve programı kullanarak plc'ye bağlanmam gerekmektedir ?[h=4]
[/h]

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
Programı atmak için allen bradley rs-232 kablosu
haberşelme için rs link
online olup programı indirmek için rs logix 500
rs-link üzerinden configure drivers ten rs232df-1 devices seçip orada plcyi görmen lazım.daha sonra boş bir proje açıp system communication online olup upload yapabiilirsin

slm arkadaslar

slc 5/3 cpu nun uzerinde 9 pin male kanal 0 var ve bu port dolu ekran ile haberlesiyor
ben ise bu portun uzerinde bosta duran rj45 soketinden yani kanal 1 den rslogix ile programa mudahale etmek isgtiyorum
acaba rj45 portu ile yani dh 485 ile leptopu haberlestirmek istiyorum nasil bir kablo yapmam gerekli

tesekkurler

normal ethernet kablosu ile atabilirsin.
Eğer hub kullanıcaksan normal bağlantı kullanmayacaksan atmak için cross bağlantı yapacaksın rs linkten configure driversten ethernet device seçip plc nin ip yazıcaksın
Eğer plc ip bilmiyorsan veya yoksa ekranın kablosunu geçici sökeceksin.
Daha sonra normal programlama kablosu ile hazır plc programının ipini ayarlıyacaksı n belirlediğin ip ile daha sonra ethernet kablosu ile atabilirsin

normal ethernet kablosu ile atabilirsin.
Eğer hub kullanıcaksan normal bağlantı kullanmayacaksan atmak için cross bağlantı yapacaksın rs linkten configure driversten ethernet device seçip plc nin ip yazıcaksın
Eğer plc ip bilmiyorsan veya yoksa ekranın kablosunu geçici sökeceksin.
Daha sonra normal programlama kablosu ile hazır plc programının ipini ayarlıyacaksı n belirlediğin ip ile daha sonra ethernet kablosu ile atabilirsin

sayin Hackaner
slc 500 5/3 cpu nun rj45 soketi malesef eternet degil dh485 normal rs232 soketinden icindeki programi cektim
channel 1 icin verilmis ayarlara baktim haberlesme tipi dh485 birde hizi vardi 11xxx gib birseydi ip ile ilgili bir sey bulamadim

5/5 cpu olursa evet cihazin yan tarafindan veya programdan ip ogrenebiliyorsunuz
yoksa hatali biliyorum acaba
dogrulayabilirmisiniz acaba
ilginiz icin tesekkurler

plc'nin ekran ile haberleştiği kabloyu pc'ye bağlasam haberleşme sağlayabilir miyim acaba ?

sayin hackaner konuya ilginizden dolayi tesekkurler

yarin ifd6500 usb rs485 cevirici ile vermis oldugunuz resimdeki pinlerle deneme yapacagim umarim haberlesir meret :)
yukardaki rj45 pin isimlendirmesi kesin ve kesin slc 5/3 cpunun dh485 soketinin resmimi acaba eminmisiniz

kolay gelsin

plc'nin ekran ile haberleştiği kabloyu pc'ye bağlasam haberleşme sağlayabilir miyim acaba ?

thsn
su linke bir bak ordaki mavilere tikladigin zaman yapman gerek kablonun semasi cikar seninki sanirim http://us.idec.com/productdocuments/english/Software/WindOI/OI Cables/HG9Z-XC500.GIF

http://us.idec.com/CmsContent/OICables/HG1F2F3F4FCommCables.htm

Moderatör tarafında düzenlendi:
teşekkürler egypt.
benim elimde bi ucunda 8 pin mini DP konnektör, diğer ucunda da rs-232 olan kablo mevcut ben bu rs-232 nin ucuna, rs-232 usb dönüştürücü takıp pc nin usb portuna bağlanıp plc ile haberleşebilir miyim?

arkadaşlar slc 503 ile haberleşebilmeniz için 1747-UIC interface ihtiyacı vardır.Bu modül ile patch ethernet kablosu ile görünüşte rj45 olan fakat dh485 protokülünü destekleyen porttan bağlantı yapabilirisiniz.

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,596
Son üye
anilhikmet

Yeni konular

Geri