Allen Bradley Bağlantı Kablosu

silent59

Katılımcı Üye
arkadaslar ccw programınla baglanmak için power flex 4m invertörler için bağlantı kablosuna ihtiyacım var parametre yedeklemek için bilgisi olan varmı acaba

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
1203-USB dönüştürme cihazı ve kablosuna ihtiyacınız var anladığım kadarıyla.
Bu cihazın fiyatı: http://www.plccenter.co.uk/buy/ALLEN+BRADLEY/1203USB?redirect=true
Cihazın teknik özellikleri: http://literature.rockwellautomation.com/idc/groups/literature/documents/um/drives-um001_-en-p.pdf

Fakat eğer bu sürücü bir otomasyon sisteminde mevcutsa doğrudan o otomasyon hattına online olarak da sürücüye ulaşabilirsiniz.
Ama siz Connected Component Workbench programıyla uğraştığınıza göre muhtemelen bu sürücü bir otomasyon hattında değil demektir.

Yine de yardım isterseniz sürücünün kapağını açıp bağlantı yerinin resmini çekip gönderin lütfen.

bu programı bana allen bredleyin turkiye bayiliği yolladı invertörlerde ethernet kartı varsa normal bir data kablosuyla bağlantı kurulabileceği söylendi ama biz invertörlerin üzerindeki rj 45 girişi üzerinden bağlantı kurma mecburiyetindeyiz buda modbus olarak geciyor herhalde bu invertörlerdende bizim yeni gelen sanfor makinemizde var sadece 20 tane kadar ben kolaylık olsun diye parametreleri yedeklemek istemiştim ama normal yapma kabloyla olmayacak herhalde çünkü bazı markalarda bu şekilde bağlantı kurulabiliyor zamanla bazı markaların orjinal kablolarını aldırmıştım ama bunun tutarı biraz yuksek pek sıcak bakmıyorlar doğrusu o kadar parametreyi elle giren kendileri olmayınca normaldir :)

Merhaba Allen Bradley PowerFlex Serisi 4m, 40 , 400 gibi sürücülerin üzerinde gördüğünüz RJ45 girişi Ethernet değil DPI portudur. Bu porttan bağlantı kurabilmek için 1203-USB dönüştürücüsüne ve DPI kabloya ihtiyacınız var.

Bu arada Sanfor makinasının markası nedir ? Fabcon mu ?

iyi çalışmalar

Forum istatistikleri

Konular
128,159
Kullanıcılar
449,910
Son üye
citythunder

Yeni konular

Geri