Allen Bradley 4M 0 1 2 anahtar ile motoru ileri geri hareket ettirme

ilkery.

Üye
Elimde 5,5 KW Trifaze Allen Bradley PowerFlex 4M AC Sürücü var. Ben bu sürücüye 0 1 2 anahtar ile motoru ileri geri hareket ettirmek istiyorum. Anahtar ile allen bradley bağlantısı nasıl olacak. Bunun için Allen bradley ayarını nasıl yapacağım. Yardımlarınızı bekliyorum...

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
sürünün 11 ve 1 nolu terminallerini kısa devre yap.sonra 11 veya 1 den tekrar bir kablo ile 0-1-2 anahtarının üst taraflarına gir.anahtarın çıkış uçlarından bir tanesini sürücünün 2 nolu terminale,anahtarın diğer çıkış ucunu sürücünün 3 nolu terminaline bağla.parametlerde ise p102 =50,p103=motor etiket akım değeri,p104=minumum hız değeri p105=maksimum hız değeri,p106=2,p108=3,p109=kalkış rampası,p110=duruş rampasıdır.12-13-14 nolu terminallerede potans bağla

tamer bey öncelikle teşekkür ederim. ben bunu düz bir zeminde kullanacağım potansiyometre kullanmama gerek var mı üstünde potansiyometre var zate. p109 p110 değerlerine gerek var mı..

tamer bey ayarladım p108=0 olunca sürücüdeki potansiyometreyi kullanıyorsun. p109=0,5 p110=0,5 yaparak duruş ve kalkışı ayarladım sağolasın herşey için..

tamer bey merhaba siz bu sürücüler hakkında bilgilisiniz sanırım bende sürekli bu sürücülerden kullanıyorum 1.0.2 anahtarla start veriyordum artık start stop kullanmam gerekecek üzerindeki kendi rölesini kullanarak mühürleme yaptım fakat röle konumunu t221 parametresinden 2 konumuna getirerek yaptığımda stop yaptığımda motor hızı sıfır olana dek röle hala bırakmıyor t 221 parametresindeki tüm seçenekleri denedim işime yarayanı çıkmadı bende duruş rampasını minimuma düşürerek problemimi halletim amacım siz burda bilgi paylaşımında bulundunuz birileri yararlandı bende olayı anlattım bundanda ihtiyacı olan arkadaşlar yararlansın diye sorumda şu olacak duruş rampasını yükseltmem gerekirse başka bir sistemde ne yapmam gerekir stop yaptrabilmem için üzerindeki röleyi kullanamazmıyım yada böylebir durumda harici bir röle takmak kaçınılmazmıdır teşekkürler.

Forum istatistikleri

Konular
128,169
Kullanıcılar
449,933
Son üye
selcukbatman54

Yeni konular

Geri