AliExpress artık türk parası alıyor

joker__

Üye
Merhaba arkadaşlar 2019 da AliExpress ten 3 veye dört defa spariş verdim türk parası alıyor ziraat bankasının kredi kartını kullanıyorum alışveriş yaptığımda geln sms tl diyor hesap dökümündede tl görünüyor daha önce dolar görünüyordu
Yani ürünün fiyatını tl olarak görünüyordu onu demiyorum önceden tl görünüyordu satın alırken aynı fiyat olmuyodu sepetteki kurla tl ye çevrildiği için yani kur sürekli değişen bişey olduğu için saniyelik şimdi öle değil sepette ne yazıyosa türk parası cinsinden onu çekiyor direk ne eksik ne fazla yani gece aldım dökümde provizyon daki işlemler de dolar olarak göeünüyordu şimdi tl güzel olmuş çin gibi bi ekonominin tl kabul etmesi hayırlı uğurlu olsun milletimize.....

Evet. Dolar kuru üzerinden banka ödüyor. TL kısmı ise sanal karta borç hanesine yazılıyor. 2-3 yıldan bu yana tütkçe aliexpres te böyle. Fiyatlar tl olunca, size öyle görünmüştür.
Ben sanal kartı düşük limitle AliPay a kaydettim. İki yıldan bu yana kart bilgisi girmeden android cep tlf dan kullanıyorum.

Evet. Dolar kuru üzerinden banka ödüyor. TL kısmı ise sanal karta borç hanesine yazılıyor. 2-3 yıldan bu yana tütkçe aliexpres te böyle. Fiyatlar tl olunca, size öyle görünmüştür.
Ben sanal kartı düşük limitle AliPay a kaydettim. İki yıldan bu yana kart bilgisi girmeden android cep tlf dan kullanıyorum.
Öyle değil işte bir ay önce dolar olarak çekiyodu banka şimdi tl olarak çekiyor AliExpress teki doları tl ye çevirmeyi diyorum yukardaki en baştaki mesajıma yazdım bu ları direk tl olarak çekiyo para tl olarak gidiyo bir ay önce spariş vermiştim dolar olarak gitmişti para şimdi yani bu haffa 4 5 satıcıdan 4-5 ayrı spariş verdim hepsi tl olarak gidiyo googlede ardım AliExpress tl mi almaya başladı diye hiç bi haber yok ilk benmi fark ettim [emoji23]
Ama geçen yıl cumhur başkanı sanki çinle falan türk lirası ile alış veriş yapılacak diye anlaşma yapmıştı falan diye aklımda kaldı sanki

Aralıkta ilk fotoraftaki gibi dolar alıyodu şimdi tl
Screenshot_20190219-120857.jpeg
Screenshot_20190219-120642.jpeg
Screenshot_20190219-120621.jpeg

Evet önceden dediğin gibiydi dolar olarak çekiyordu bankada o an ki kurdan tl olarak senden düşüyordu. Ama artık işler değişti aliexpress istanbula temsilcilik açtı yapılan işlemler oradan yapılıyor önceden bende aliexpress london yazıyordu artık aliexpress istanbul yazıyor yani para direkt yurt dışına çıkmıyor ülkeden çıkmadan önce vergisi alınıyor [emoji6] cumhurbaşkanın dediği olay o yoksa çin bizim paramızı almıyor. Bunu ilk sen fark etmedin [emoji2] yaklaşık 2 ay önce fark ettim bende.

Evet önceden dediğin gibiydi dolar olarak çekiyordu bankada o an ki kurdan tl olarak senden düşüyordu. Ama artık işler değişti aliexpress istanbula temsilcilik açtı yapılan işlemler oradan yapılıyor önceden bende aliexpress london yazıyordu artık aliexpress istanbul yazıyor yani para direkt yurt dışına çıkmıyor ülkeden çıkmadan önce vergisi alınıyor [emoji6] cumhurbaşkanın dediği olay o yoksa çin bizim paramızı almıyor. Bunu ilk sen fark etmedin [emoji2] yaklaşık 2 ay önce fark ettim bende.
Yine london yazıyor türk lirası olarak AliExpress london yazıyor

test yapılması gerekir .
dolar hareketili zamanda !!!
bir ( düşük fiyatlı ) ürün alınacak parası TL ödenecek , sonra ürün iptali yapılacak para iadesi aynı TL ise sorun yok . ( zaman 2 -3 gün sonra ) iade

Forum istatistikleri

Konular
128,107
Kullanıcılar
449,808
Son üye
Baharnev

Yeni konular

Geri