Alcad Programlama

ozany

Üye
Merhaba Arkadaşlar,

Otelimizde Alcad kapalı devre tv sistemimiz var. Anadolu bölgesinde olduğu için servis sorunu yaşıyoruz. İnternette de hiç bir kaynak yok bu konuyla ilgili. Alcad PS-011 kanal arama/yükleme ile igili yardımcı olabilecek birine ihtiyacım var. Şimdiden çok teşekkürler.

Merhaba Arkadaşlar,

Otelimizde Alcad kapalı devre tv sistemimiz var. Anadolu bölgesinde olduğu için servis sorunu yaşıyoruz. İnternette de hiç bir kaynak yok bu konuyla ilgili. Alcad PS-011 kanal arama/yükleme ile igili yardımcı olabilecek birine ihtiyacım var. Şimdiden çok teşekkürler.
Aşağıdaki linkte detaylı anlatımlı kullanım kılavuzları var (İspanyolca, İngilizce, Fransızca)...
Ayrıca sizde yoksa, ürünün Türkiye irtibat tlf nosu: 212 295 97 00

Merhaba Erhan, teşekkür ederim ilgin için, linkler gelmemiş, Türkiye distribütörü konuyu direk çözüm ortağına yönlendiriyor o da işimizi görmüyor. Biraz sıkıntılı bir ürün. Ürünün alımında olaya dahil olsaydım kesinlikle aldırmazdım. Ürün başarılı olabilir ama support kısmı sıfır, internette kaynak yok video yok tamamen sıkıntılı bir durum.

Merhaba Erhan, teşekkür ederim ilgin için, linkler gelmemiş, Türkiye distribütörü konuyu direk çözüm ortağına yönlendiriyor o da işimizi görmüyor. Biraz sıkıntılı bir ürün. Ürünün alımında olaya dahil olsaydım kesinlikle aldırmazdım. Ürün başarılı olabilir ama support kısmı sıfır, internette kaynak yok video yok tamamen sıkıntılı bir durum.
Link eklemede sorun olmuş sanırım ilk mesajda. Tekrarlıyorum..
https://www.alcadelectronics.com/tr/urun/installer-s-programmer-tft-display-9120144
PDF ile başlayan ve devam eden dosyalar baştan sona kullanım kılavuzu içerikleri....

Forumda konuyu çözen, çözdüm deyip gitmiş. Millet olarak bilgi saklama konusunda süper bir milletiz. Neyse sonuç olarak konuyu zor da olsa çözdüm ama gitmeyeceğim :) aşağıda detayları yazıyorum.

Uydu frekansı 11,700 üstündeyse üst bant, altındaysa alt bant olarak değerlendiriliyor.

Üst bant ise Frekans - 10.600 = Giriş Frekansı.
Alt bant ise Frekans - 9.760 = Giriş Frekansı

Örn. TRT 11958 V 11.700 üstünde olduğu için;

11958V - 11700 = 1358 Girilir, Üst Bant olduğu için 11958 Vertical (High) seçilir.

Türk Kanalları A, Yabancı Kanallar B kategorisinde değerlendirilir.

Takılırsanız mesaj atın.

Düzeltme: Alt Bant 9750 olacak.

Forumda konuyu çözen, çözdüm deyip gitmiş. Millet olarak bilgi saklama konusunda süper bir milletiz. Neyse sonuç olarak konuyu zor da olsa çözdüm ama gitmeyeceğim :) aşağıda detayları yazıyorum.

Uydu frekansı 11,700 üstündeyse üst bant, altındaysa alt bant olarak değerlendiriliyor.

Üst bant ise Frekans - 10.600 = Giriş Frekansı.
Alt bant ise Frekans - 9.760 = Giriş Frekansı

Örn. TRT 11958 V 11.700 üstünde olduğu için;

11958V - 11700 = 1358 Girilir, Üst Bant olduğu için 11958 Vertical (High) seçilir.

Türk Kanalları A, Yabancı Kanallar B kategorisinde değerlendirilir.

Takılırsanız mesaj atın.
Selamlar kardeşim, çözdüm derken bu işlerde çalışan bi arkadaş bulmuştum tesadüfen ona yaptırmıştım. Dediğin gibi alt bant üst bant bişeyler anlattı ama tam anlayamamıştım. Arkadaşında acelesi vardı hatra yapıverdi. Sonra numarasını değiştirmiş hiç ulaşamadım zaten arkadaşa. Buraya bişeyler yazsam yarım yırtı olurdu, anca kafa karıştırırdı o yüzden yazmadım. Bilgi saklayan bi insan değilim, bildiğimi paylaşırım. DM den yazmışsın onuda şimdi gördüm kusura bakma. İyi çalışmalar.

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
128,125
Kullanıcılar
449,837
Son üye
betül hüsrevoğlu

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri