Alarm Sisteminde Yardım

timasa

Üye
slm arkadaşlar 2 adet dsc 1832 panelim var bunlar çağrı merkezine bağlı 3adette 728 paradox alarm panelim var aynı çağrı merkezine yönlendirmem gerek paradox panellerimi pgm çıkışı ile röleyle dsc ye nasıl bağlayabilirim cvplarınızı bekliyorum ...

merhaba
ben şunu doğrumu anladım bir bakın
siin dsc paenllerini var bunlar a.h.m ye bağlı ama paradoxlar bağlı değil sisde pgm çıkışı ile yeni bir panel kodu girmeden paradox çıkışını dsc ye verip oradanda a.h.m ya bağlamak istiyorsunuz bu doğru ise cevabım şudur
paradox pgm iaktif edin ve röle bağlayın rölrm durumunda kontağını açarak dscye uyarı vericek dscde o zoneden alarm geliyormuş gibi hareket edip a.h.m yi arayacaktır ancak sadece alarm durumunu ahm ye bildirirsiniz giriş çıkış gibi bilgilereri gönderemessiniz umarım doğruanlamışımdır
saygılarımla

ya alarmci altanın dediği gibi yap yada aynı anda kuruluyorsa bu paneller paradox dedektörün birinden dsc dedektörünün birine bölgeyi seri ver o açtığında o da açsın

soruyu bende pek anlamadım altan arkadaşın dedigi gibiyse pgm çıkısını aktif et buraya röle bagla rölenin no kontagından da kabloları al diger panelin herhangi boş zonuna bagla bunlara paralel 1 k direnç bagla. bos zon yoksa rölenin nc ucundan alkabloları zonun birine paralel bagla bu şekilde çalışması gerek...

bakalım anlamısmıyım? elınde 2 adet dsc panelın var 3 adet de paradox panel..
dsc panellerın ahm merkezıne yonlendırılmıs ve sen 3 paradox panelı dsc panel uzerınden ahm merkezıne yonlendırmek ıstıyosun ve paradox cıhazlar alarm durumunda ahm merkezıne dsc yı kullanarak bıldırsın konu bu ıse çözumlerı sunuyorum..
oncelıkle bılmen gerekenler ...

bu ıslemde paradox cıhazlara gırıs yapılmıs cıkıs yapılmıs gunluk faalıyetler panık saglık yangın butonları vs bılgısı gelmez ve alarm merkezıne bu tur ıslemler bıldırılmez bız paradox cıhazları dsc panele zone olarak tanımlıcaz!!
Paradox cıhazların pgm cıkıslarını kullanarak bu ıslemı gerceklestırcez

dsc panelde kendıne 3 adet zone ayır ve bu zonları 24 saat olarak programla her cıhaz ıcın ayrı zone kullanıcaz yerleskeyı bılmedıgımden dolayı hangı panelden geldıgını bılmenız ıcın .. 3 panelı tek zone de yapılabılır...

24 saat olarak programlamanın amacı sudur ahm merkezıne verıler dsc uzerınden gıttıgı ıcın 728 panelde alarm calsa dahı dsc kurulu olmadıgı ıcın ahm merkezıne bıldırılmez!! egerkı 24 saat olarak programlanırsa dsc panel kurulu olsun yada olmasın
paradox da alarm anında ahm merkezıne su zone dan alarm geldı dıye bıldırılır

ıslem yapılısı;
her panel farklı trafolar ıle beslendıgınden dolayı bız ıslemlerımızı röle ıle gerceklestırcez

3 adet tek kontaklı role alacaksın her bır roleyı 3 ayrı panelde kullanacaksın
rolenın bobın ucunun bırtanesını paradox panelın aux da + ya dıger ucunu pgm cıkısına baglacaksın
her paradox panelde bu ıslemı gerceklestır ..
her rolenın 1 adet no com ve nc kontakları vardır ..
sen her rolenın com ve nc(normalde kapalı) kontagını kullanacaksn
3 adet rolenın com ucunu bırbırıne bagla ve dsc panelın aux unda yer alan Eksı ye bagla
ve elımızde 3 adet rolenınde nc kabloları kalacak
her bır rolenın nc kablolarını dsc paneldekı 4 - 5 - 6 nolu zonlarına baglayacaksın

Dsc panelin 4 - 5 -6 nolu zonları 24 saat hırsızlık
Paradox panellerın her bır 6 nolu zonları anı gırıs olarak programlanacakdır
bunun nedenını yukarda belırttım kolay gelsın..

merhaba
ben şunu doğrumu anladım bir bakın
siin dsc paenllerini var bunlar a.h.m ye bağlı ama paradoxlar bağlı değil sisde pgm çıkışı ile yeni bir panel kodu girmeden paradox çıkışını dsc ye verip oradanda a.h.m ya bağlamak istiyorsunuz bu doğru ise cevabım şudur
paradox pgm iaktif edin ve röle bağlayın rölrm durumunda kontağını açarak dscye uyarı vericek dscde o zoneden alarm geliyormuş gibi hareket edip a.h.m yi arayacaktır ancak sadece alarm durumunu ahm ye bildirirsiniz giriş çıkış gibi bilgilereri gönderemessiniz umarım doğruanlamışımdır
saygılarımla

anlatmıs oldugun olayda dsc kurulu deılse paradox da calsa dahı ahm merkezıne bıldırılmez!! detayları dusunmek gerek dımı?

Moderatör tarafında düzenlendi:

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,852
Son üye
ddknght

Yeni konular

Geri