alarm sistemi manyetik kontaktlari bu sekilde devre disi birakilabilir mi gercekten?

internette gezerken bu videoyu buldum. alarm sistemi manyetik kontaktlari bu sekilde devre disi birakilabilir mi gercekten? yoksa bu eski bir guvenlik acigi mi? acikcasi cok basit bir olay lutfen izleyin.

evet içerisinde reed kontak bulunan bu manyetik kontakları bir mıknatıs ile bypass edebilirsiniz fakat bir evin komple güvenliği sadece manyetik kapı kontağına hiçbir zaman bırakılmaz. ana girişlerde mutlaka ve mutlaka çift elementli denilen pir ve mw radarlı dedektörler mevcuttur. bunları bypass edemesiniz.
artık modulasyon tekniği ile kapı sesnörleri kullanılmaya başlandı.bunları geçmek neredeyse imkansız. kablosunu bulup kısa devre bile yapsanız sistem istenilen seri kodları alamayınca yine alarm veriyor. aynı mantık bütün dedktörlerde kullanılmaya başlandı,harici sirenden tutunda,kapı kontağına ve tuş takımına kadar.

videoyu çeken vatandaş açığı kapattığını söylemiş ama göstermemiş. ben söyleyim kapıya bakan bir adet pir dedektör eklemiştir :)

evet içerisinde reed kontak bulunan bu manyetik kontakları bir mıknatıs ile bypass edebilirsiniz fakat bir evin komple güvenliği sadece manyetik kapı kontağına hiçbir zaman bırakılmaz. ana girişlerde mutlaka ve mutlaka çift elementli denilen pir ve mw radarlı dedektörler mevcuttur. bunları bypass edemesiniz.
artık modulasyon tekniği ile kapı sesnörleri kullanılmaya başlandı.bunları geçmek neredeyse imkansız. kablosunu bulup kısa devre bile yapsanız sistem istenilen seri kodları alamayınca yine alarm veriyor. aynı mantık bütün dedktörlerde kullanılmaya başlandı,harici sirenden tutunda,kapı kontağına ve tuş takımına kadar.

videoyu çeken vatandaş açığı kapattığını söylemiş ama göstermemiş. ben söyleyim kapıya bakan bir adet pir dedektör eklemiştir :)

soylediginize katiliyorum ama evim zemin katta ve demir parmaklik yaptirmak istemiyorum. pir eklesem bile koridora ekleyebilirim yani dis kapi girisine. balkon ve camlar icin mecburen manyetik kontakt lazim ama bu durumda kontaktlarinda bir anlami kalmiyor. soylediginiz gibi reed sistemli butun kontaktlar modulasyon ile yapilan kapi kontakt'i bulamadim onemli markalarda. sizin bilginiz var mi?

Son düzenleme:
marka bellı pronet .... zaten heryerde aynı keypad..

2 cısı ben manyetık kontak koydugum giris kapısına yada pencereye pırda baglıyorum o yuzden benı ılgılendıren bı kısım yok:D:D

ayrıca bu guvenlık acıgı sayılmaz zaten gırıs kapısı harıcınde ıcerılerde pır dedektor vardır ani zone oldugu ıcınde dırek alarm çalar.. pekde guvenlık acıgı sayılmaz bana gore...

soylediginize katiliyorum ama evim zemin katta ve demir parmaklik yaptirmak istemiyorum. pir eklesem bile koridora ekleyebilirim yani dis kapi girisine. balkon ve camlar icin mecburen manyetik kontakt lazim ama bu durumda kontaktlarinda bir anlami kalmiyor. soylediginiz gibi reed sistemli butun kontaktlar modulasyon ile yapilan kapi kontakt'i bulamadim onemli markalarda. sizin bilginiz var mi?
pencerelere infrared bariyer takabilirsiniz,biraz daha pahalı bir cözümdür ama manyetik kontaktan vs den daha saglıklıdır.ayrıca arkadaslarında belırttigi gibi manyetik kontaklar hicbirzaman tek basına kullanılmaz,mutlaka ilave sensorlerle desteklenir.

soylediklerinize katılıyorum sadece manyetik kontakta guvenlik birakilmaz ama acikcasi hayal kirikligina ugradim. Cunku madem pır kullanılacak o zaman manyetik kontakta ne gerek var bu durumda? Sadece pır kullanalım o zaman?

4 yada 5 tane manyetik kontak kullanın kapıda hepsinin kontaklarını seri bağlayın. mıknatıs ile 1 tanesini tutturamasın hırsız alarm çalışır.

PIR lar balkon gibi mekanlarda hata yapıyor. Infrared bariyer en iyi çözüm ama maliyetli. Kendin Yaparsan 20-30 TL arasına yaparsın

4 yada 5 tane manyetik kontak kullanın kapıda hepsinin kontaklarını seri bağlayın. mıknatıs ile 1 tanesini tutturamasın hırsız alarm çalışır.

BiR kapıda 5 tane manyetık kontak ı yan yana yada kapı etrafında olması gorsel anlamda hıc hos olmaz bana gore...

Forum istatistikleri

Konular
127,959
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri