Alarm ses yukselteci yardim

Iyi gunler ustalarim haraket sensorlu alarm satin aldim internetten motoruma taktim ama sesi beni tatmin etmedi 2xAA pil ile calismakta olan alarmima motorsiklet kornasi baglamak istiyorum alarmin buzzer cikislarindan ses sinyalini alip 12 voltluk bir kornayı nasil besleyebilirim

Merhabalar.
Öncelikle buzzer a gelen voltajı ölçerek işe başlayabilirsiniz.
Buzzer a gelen gerilim ile bir transistör sürerek yapılabilir sanırım.
Profesyonel ustalarımız dan cevap gelecektir.

Merhabalar.
Öncelikle buzzer a gelen voltajı ölçerek işe başlayabilirsiniz.
Buzzer a gelen gerilim ile bir transistör sürerek yapılabilir sanırım.
Profesyonel ustalarımız dan cevap gelecektir.
Olcumlerde cok dusuk bir voltaj aliyorum ac kademede olcemedim buzzer cikislarina kopru diyot baglayip kutuplu 16 volt 100 mikrofarad kondansator taktim olcumlerimde 1.25 volt cikti usta

Olcumlerde cok dusuk bir voltaj aliyorum ac kademede olcemedim buzzer cikislarina kopru diyot baglayip kutuplu 16 volt 100 mikrofarad kondansator taktim olcumlerimde 1.25 volt cikti usta

Elinizde 1.25 volt var ise bu gerilimle bir transistor tetikleyebilir sonrasında bir role sürüp role ilede korna çalıştırabilirsiniz.

1.25 voltu kazancı yüksek bir transistorun base ucuna verip kollektorden role surebilirsiniz.

Teorik olarak aşağıdaki devreyi kuracaksınız. Burada sinyal yazan yere buzzer çıkışında yaptığınız köprü diyot kapasitordeki gerilimi gireceksiniz. Belki ufak değişiklikler gerekebilir.

images (2).png

Elinizde 1.25 volt var ise bu gerilimle bir transistor tetikleyebilir sonrasında bir role sürüp role ilede korna çalıştırabilirsiniz.

1.25 voltu kazancı yüksek bir transistorun base ucuna verip kollektorden role surebilirsiniz.

Teorik olarak aşağıdaki devreyi kuracaksınız. Burada sinyal yazan yere buzzer çıkışında yaptığınız köprü diyot kapasitordeki gerilimi gireceksiniz. Belki ufak değişiklikler gerekebilir.

Ekli dosyayı görüntüle 85957
Allah razi olsun sayenizde yaptim cihazi tatmin edici ses olusturdum yaklasik 160 dbı

Forum istatistikleri

Konular
128,173
Kullanıcılar
449,936
Son üye
AsilOzgenc

Yeni konular

Geri