Alarko Hava Soğutmalı Chiller Arızası

kumpas

Üye
slm arkadaşlar alarko carrier hava soğutmalı 4 kompresörlü soğutma grubumuz var. Bu soğutma grubunun üzerindeki dijital kontrol ünitesi displayinde ''comm fail'' yazısı yanıp yanıp sönüyor ayrıca alarm ışığı sürekli yanıyor. Escape ve enter tuşları ile aşağı ,yukarı ok tuşları çalışmıyor menüye girip alarmı silemiyorum sistemi çalıştıramıyorum. Arıza kodlarına baktım böyle bir şeyden bahsetmiyor. çözüm bulamadım yardımlarınızı bekliyorum. Tşk ederim.

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
verdiği arıza communication failure olabilir yani iletişim hatası diye ufak bir yorum yapim chiller den anlamam ama yorum yaparak çözülebilir,

verdiği arıza communication failure olabilir yani iletişim hatası diye ufak bir yorum yapim chiller den anlamam ama yorum yaparak çözülebilir,

Bahsettiğiniz arıza ARSIZ arkadaşın dediği gibi iletişim arızasıdır. elektronik kart ile display iletişim kuramıyor. Elektronik kartı göstermenizde fayda var ...

prodiyalog kablosunu takip et o kabloda bir iletişimsizlik olabilir eğer burda da bi sıkıntı yoksa korkarim ki programın çökmüş tekrar atılarak eski haline döner

pro diolog panelinin tuş takımını açıp temizlemen gerekebilir korozyona uğradıysa yapar aynı sorun başıma geldi. elektronik kart temizleme spreyleri ile temizleresen sorunu çözersin gibime geliyor ama bir ihtimal iletişişmi sağlayan kart soket bağlantılarıda olabilir.ve lakin prodiolog kartı arızalı olabilir. enteresan olanı kablo iletişişmsizliğide çıkabilir karşına adım adım kontrol gerektitren bir arıza.

selam arkadaşlarr benimde cok fazla bilgim yok amaa başıma gelen olayı anlatyım ana paner üzerindeki soketlerden temaassızlık vardıı o yüzden böyle bir hata veriyoduu cihazz bi ihtimal kolay gelsin

bu durumlarda genelde sistemin elektriği kesilir 1dk bekledikten sonra tekrar elektirik verilir ama sistem tuşları çalışmıyor ise bir servis çağırmanda fayda var

Konu biraz hortlamış ama .. Ben görmemiştim bu konuyu..

sorunun asıl cevabını söylemek gerekirse bu cihazlarda iletişim sistemi tuş takımı ile kart arasında değil ...

asıl iletişimin oldugu nokta her kompresöre ait bir kontrol kartı vardır. Ve bu kartlar birbiri arasında haberleşir ayrıca bu kartlar prodialog kartı ile haberleşir. Arkadaşın sorunu bu kartlar arası haberleşme sornudur. Dikkat ederseniz cihazın panosunu açıp bu kartların uzerıne dikkatle bakın. 2 adet led var. biri power ledi sürekli yanar. ikinci led ise data ledidir. yaklasık olarak sanıyede bir kaç kez yanıp söner. bu iletişimin var oldugunu anlatır. kompresörlere ait karltlarda data ledi yanmıyorsa yada sürekli yanıyorsa o kartta sorun vardır. kontrol etmenizde fayda var. Arkadaşımızın sorunu çözülmüştür büyük ihtimal üzerinden uzun zaman geçmiş ama aynı sorunu yaşayan olursa belki dikkat eder .. çözüm derseniz kablo ve konnektörlere beslemelere bakın eğer sorun yoksa üzerindeki yazılımda sorun olabilir..

Kolay gelsin iyi çalışmalar..

elektronik kart ile display iletişim kuramıyor. Elektronik kartı göstermenizde fayda var ...

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,596
Son üye
anilhikmet

Yeni konular

Geri