alıcılar kapastif yük üretiyor yardım

tedaş ta bundan sonra bir yıl içinde O.G. (34,5 kv) hatlarının çıkışlarına orta gerilim kondansatörleri koyacak haberiniz olaaaa

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
arkadaşlar cevaplarınıza teşekkür ederim.ilk başta şunu sormak istiyorum bobin saralım diyorsunu z beki bu bubin endüktif yük olacak yani enerji harcıyacak detilmi tani ben bu bobinin harçadığı elektrğin parasını ödeyecekmiyim.sizin amacınız fazla gelen kondanstöre karşılık endüktif yük bağlayalım öylemi doğrumu anlamısım

Evet Kapasitifi önliyemiyorsanız bobin sardırmalisınız.En kaba hesapla sizin sisteminizde %60-65 arası bir karınız olur. Önemli olan bobinlerin en az akfif güç ile ihtiyacı karşılayacak şekilde hesaplanıp sarılmasıdır. ("Kısaca kompanzasyon" başlıklı yazıyı okuyunuz)
Diğer arkadaşların söylediği gibi kapasitifin kaynağı makinanın çalışmasını etkilemeyen bir sistem de olabilir.

makinalardaki kondansatörler kompanzasyon için konuldu ise demekki bizdeki oranlara göre fazla geliyor.
peki bunları devreden çıkarma imkanınız yokmu.

makinanın içerisinde kondansatör var daha sonradan kondansatör koyduk ama devreye sokmadık makinede kandansatör oldu için devreye kondansatör sokomıyoruz zaten

Elektrik sayacı yardımı ile veya bir analizör yardımı ile, sizi rahatsız eden
kapasitif yük miktarını belirledikten sonra, bu miktarda şönt reaktör bağ-
layarak sorunu çözersiniz.
Temin adresi;
1-Ergun Elektrik 0232,4627200
2-Hilkar Elektrik 0264,2755540

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,166
Kullanıcılar
449,931