Alçak Gerilim Abonelerine yeni çözüm

Merhaba,
Reaktif Enerji Dengeleyici "RED" adlı yeni ürün gamımız, özellikle 100 kVA altı kurulu güce sahip aboneler için yeni ve çok ekonomik çözüm olacaktır.

Yeni tesis edilecek panolarda monofaze kondansatör grupları oluşturmadan tümü trifaze 4...6 kademe kondansatör grubu ve uygun güçte 1 adet RED ürünümüz ile birlikte haberleşmeli bir reaktif güç kontrol rölesi kullanılırsa;
- dengesizlik
- hızlı değişken yük
- kapasitif yük
- düşük yük koşulu
..... gibi işletme koşulları sorun olmaktan çıkar.
RED adlı ürünümüzün içinde faz-nötr bağlı üç adet şönt reaktörü ve bunların herbirini 10000'de bir hassasiyetinde ayarlayan elektronik devre bulunur.Her faza ait anlık reaktif enerji bilgisi haberleşmeli Röleden alınır ve reaktörler ayarlanır. 3 kVAr RED'de her faz için 1 kVAr ayarlı şönt reaktörü bulunur, aynı şekilde 5 ve 7.5 kVAr gücünde RED'ler stokta bulunmaktadır. (10,25,50 ve 100 kVAr RED'ler özel sipariştir.)

RED'i devreye almak için sadece 3faz+nötr bağlantısı ve 2 hatlı haberleşme bağlantısını yapmak yeterlidir.

Mevcutta bir kompanzasyon varsa ve oranlar herhangi bir nedenle kötüyse;
Panodaki Röleyi haberleşmeli röle ile değiştirip RED ürünümüzü ekleyebilirsiniz veya; Mevcut Röleyi değiştirmeden AkıllıRED ürünümüzü kullanabilirsiniz.
AkıllıRED ürünümüz anlık reaktif enerji bilgilerini kendisi hesaplayarak 1/3 saniyede düzeltme yapar. AkıllıRED'i devreye almak için 3faz+nötr bağlantısı ve 3 akım trafosu sekonder uçları bağlantısı yapılmalıdır.

Alron Elektronik - Ürünlerimiz linkinden ilgili dökümanlara ulaşabilirsiniz.

Saygılarımla,
Tuğrul Sürücü - Alron Elektronik

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Çok güzel bir çözüm olduğuna inanıyorum.Umarım, " elektronik sistemler pahalı oluyor "
inancını da ortadan kaldırıyordur!Özellikle, Akıllı RED uygulaması,uygulanabililik yönünden
çok pratik.Tebrik eder,başarılarınızın devamını dilerim.Artık, " çözüm yok ","çözüm zor" gibi bir mazeretimiz kalmıyor.

Fiyat bilgilerini açık olarak yazmam forum kurallarına aykırı değilse memnuniyetle yazarım, açıkçası "Alron çok pahalı" yargısından kurtulmak isterim.Şu kadarını söyleyebilirim; liste fiyatları 1000 TL'nin altından başlıyor.Ayrıca ilgilenen arkadaşlara e-mail veya fax. aracılığıyla hemen iletebiliriz.

Karşılaştırmak için;
bir tarafa klasik, 6...9 kademe monofaze grup için kontaktör, sigorta, kondansatör, (deşarj bobini?), kablo gibi malzemeler ve işçilik maliyetini koyalım,

diğer tarafa ise tek bir RED, 4 enerji kablosu, 2 iletişim kablosu ve işçiliği
veya bir adet AkıllıRED, 4 enerji kablosu ve 3 akım trafosu(6 kablo) bağlantısı ve işçiliğini koyalım.

Klasik yaklaşımda her faz için sınırlı sayıda farklı kapasitif değer şansınız var ve kesin çözüm garantisi yok,

RED'li yaklaşımlarda ise her faz için 10000 farklı kapasitif veya endüktif değer şansınız var ve kesin çözüm elde ediyorsunuz.

Ayrıca mevcut kontaktörlü gruplarınızın devreye girip-çıkma sayıları 5-10 kat azaldığı için arıza ve yıpranma maliyetleride azalıyor.

Fiyat bilgilerini açık olarak yazmam forum kurallarına aykırı değilse memnuniyetle yazarım, açıkçası "Alron çok pahalı" yargısından kurtulmak isterim.Şu kadarını söyleyebilirim; liste fiyatları 1000 TL'nin altından başlıyor.Ayrıca ilgilenen arkadaşlara e-mail veya fax. aracılığıyla hemen iletebiliriz.

Karşılaştırmak için;
bir tarafa klasik, 6...9 kademe monofaze grup için kontaktör, sigorta, kondansatör, (deşarj bobini?), kablo gibi malzemeler ve işçilik maliyetini koyalım,

diğer tarafa ise tek bir RED, 4 enerji kablosu, 2 iletişim kablosu ve işçiliği
veya bir adet AkıllıRED, 4 enerji kablosu ve 3 akım trafosu(6 kablo) bağlantısı ve işçiliğini koyalım.

Klasik yaklaşımda her faz için sınırlı sayıda farklı kapasitif değer şansınız var ve kesin çözüm garantisi yok,

RED'li yaklaşımlarda ise her faz için 10000 farklı kapasitif veya endüktif değer şansınız var ve kesin çözüm elde ediyorsunuz.

Ayrıca mevcut kontaktörlü gruplarınızın devreye girip-çıkma sayıları 5-10 kat azaldığı için arıza ve yıpranma maliyetleride azalıyor.

mevcut tesiste bu sistemi almak müşteri tarafında pahalı olur diye düşünüyom

ama yeni bir tesis için normal kompanze olmazsa

alron ideal bir cözüm yolu olur saygılar.

bir müşterimize teklif verdik krizden dolayı kısmet olmadı alron montajı yapmak

Merhaba Ekrem bey,
"mevcut tesiste bu sistemi almak müşteri tarafında pahalı olur" düşüncenize saygı duyarım, ancak bunu genel kanı haline getirmeden önce, gerçek uygulamalarınızda sadece malzeme maliyetini değil, yapacağınız pano içi değişiklikleri, harcayacağınız zamanın maliyetini, kesin sonuç alıncaya kadar kaç defa işletmeye müdahale edebileceğinizi, sonuç aldıktan sonra olası fazlar arası yük değişikliklerinde tekrar düzenleme yapıp yapmayacağınızıda işin içine dahil etmenizi ve buna göre karar vermenizi öneririm.
Çünkü, bütün bu olasılıkların alternatifi bir adet kutuyu 6 veya 10 bağlantı ile sabitlemek ve işi bitirip dönmek.

Forumdan okuduğum sorunlar genelde aynı;
- kapasitif değeri düşüremeyen,
- gündüz oranları yeterli olan ama gece ve tatil günlerinde oranları bozulan,
- faz dengesizliğine çare arayan, ..... gibi pekçok
sorunları olan arkadaşlara şunu söyleyebilirim;
kompanzasyon sorunları ne kaynaklı olursa olsun bizden de öneri alsınlar, "bu pahalıdır..." önyargısı ile hareket etmesinler.

Sn.TuğrulSürücü,sizi yürekten kutluyorum.Sayın arkadaşlar,kanımca kompanzasyon işlerinde devrim yaratacak bir ürün RED.Ben epey önce satın aldım.Fakat müşterim ekonomik kriz etkileri nedeni ile siparişi iptal etmek zorunda kaldı.Şimdilerde başka bir müşteriden olur bekliyorum.Devreye almak nasip olduğunda sonuçlarını sizlerle paylaşacağım.
Düşünün;kapasitif yüklenmeleri de kompanze edebileceğiz.Ayarlı ,potansiyometreli bir kondansatörümüz varmış gibi olacak.Beni çok heyecanlandıran çok önemli gördüğüm,kompanzasyon kronolojisinde önemli bir kilometre taşı,RED.Bu işle uğraşanlardan birisi olarak ,kompanzasyon sistemlerine sunmuş olduğunuz devrimsel çözüm nedeni ile minnetlerimi,teşekkürlerimi sunar.Allah'dan yolunuzu açık etmesini ve başarılarınızın devamını dua ederim.

Sayın Tuğrul Bey;
Bu çalışmanızı çok takdir ediyorum.Son dönemdeki kriz ortamında yaptıgınız bu çalışmalar beni çok memnun etti.Kriz ortamında tam bir cansuyu niteliginde çalışma . Tebrik ederim.İzmir'e yolum düşerse sizi ziyaret etmek isterim.Allah yolunuzu açık etsin.

kompanzasyonunu yaptıgım müşterimi cezadan kurtaramıyorum. kondansatörler 1-1,5-2,5-2,5-5-5-10-10-10 sizin hangi cihazınız buraya uyar.cezadan kesin kurtarma garantisi varmı. burası benzinlik

merhaba sn. 380elektrik,
5 kVAr RED ürünümüz sizin için kesin çözüm olur, eğer mevcut röleniz uygun değilse 5 kVAr AkıllıRED almanız gerekir.

Forum istatistikleri

Konular
128,130
Kullanıcılar
449,847
Son üye
AhmetK06

Yeni konular

Geri