Akvaryum için şarjlı inverter

alisami83

Üye
Merhaba Arkadaşlar,

Evde 1 tane 250 lt lik akvaryum var. içinde yadigar balıklarım var. 4 5 senedir bakıyorum. ancak bazen elektrik kesiliyor ve 1 kaç tanesini kaybediyorum. Buna engel olabilmek adına 1 tane şarjlı inverter almayı düşündüm ve aliexpress te aşağıdaki inverteri buldum. ancak bu inverter akvaryumdaki hava motorunu ve su devirdaim pompasını çalıştırır mı sizce? buna 60 ah lik araba aküsü takacağım. Motorlar taş çatlasın 50 wattır.

http://www.aliexpress.com/item/500W...Charger-UPS-Quiet-Fast-Charge/1467085484.html

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
akvaryumun kuçuk olsaydı ben yaptım gayette ekonomik enerjı ile çalışıyor ups lerle denedım olmuyor sebebı ups boşta çalışsada çok akim çekıyor 500 watt ups yarım saatte bıtıyor aküsü benım yaptığım akü voltajıyla çalışan hava pompası akvaryum malzemecılerde satılan hava pompasını modifiye yaptım bobini dc voltajla çalışacak duruma getırdım 12 volt 7 amperlık aküyle 12 saat çalışıyor kısaca yaptığımı anlatayım bobin besleme voltajını sviçlerle kontrol ettım koruk çekıldığınde nıhayet svici bobinın enerjısını kesıyor koruk içindekı yay yardımıyla ılk duruma geliyor o anda başlangıç svici bobini enerjılendırıyor ben bu sviçlerı elektronik olarak kontrol ettım herhangı bır sürtünme ark yapma olmasın dıye benım yaptığım gıbıde yapabılırsın iki sviç takarakta aynı işi yaptırabılırsın

@tekin126 Ustam dc için modifiye ayarını biraz daha anlatırmısn? Teşekkürler.

arkadaşlar anıyorum ekstra çözümler sunmaya çalışıyorsunuz ancak srmak istediğim konunun özünden sapmak istemiyorum. zira sorumun cevabını alabilirsem bu urunu satın alacağım.

merhaba bulent ustam akvaryum hava pompası piyasada satılan kuçuk titreşimli pompalardan aldım ilk olarak bobini soküp AC220 yerıne 12 voltla çalışacak bobin sardım besleme voltajımız DC olduğu için aküye bağladığımızda körük paletını çekıp oylece kalıyor bende paletı çektığınde enerjıyı kesecek bır devre yaptım transistorlu bunun yerıne benımde ılk yaptığım kontak koydum palet çekılınce enerjı kesılıyor palet eskı yerıne gelınce durum tekrarlanıyor benım yaptığım transistorlu devrede manyetık sensor kullandım ugn 3131 çıkışını transistorun beys ucuna bağladım transistor takmamdaki amaç sviçtekı ark olayı nı ortadan kaldırmaktı sonuç mükemmel oldu şunu ılave edeyım ac220 50 hz bunu bir diyotla 25 hz duşurmuşler buda yüksek geliyor demekkı benım yaptığım devre transistorlude 20 herz daha randımanlı çalıştı

bilgilendirme için teşekkür ederim. bilgilendirmeniz hiçbir işe yaramadı.

bilgilendirme için teşekkür ederim. bilgilendirmeniz hiçbir işe yaramadı.
Akvaryuma pomp hava motoru ve ısıtıcılar vardır bunların saatlik tüketimini almalısın, yani evdeki diğer tüketicileri fişten çek bunların 1saatteki harcamasına sayaçtan bak veya bir yerden watmetre temin et. ona göre harcamayı görür sipariş verirsin.
merhaba bulent ustam akvaryum hava pompası piyasada satılan kuçuk titreşimli pompalardan aldım ilk olarak bobini soküp AC220 yerıne 12 voltla çalışacak bobin sardım besleme voltajımız DC olduğu için aküye bağladığımızda körük paletını çekıp oylece kalıyor bende paletı çektığınde enerjıyı kesecek bır devre yaptım transistorlu bunun yerıne benımde ılk yaptığım kontak koydum palet çekılınce enerjı kesılıyor palet eskı yerıne gelınce durum tekrarlanıyor benım yaptığım transistorlu devrede manyetık sensor kullandım ugn 3131 çıkışını transistorun beys ucuna bağladım transistor takmamdaki amaç sviçtekı ark olayı nı ortadan kaldırmaktı sonuç mükemmel oldu şunu ılave edeyım ac220 50 hz bunu bir diyotla 25 hz duşurmuşler buda yüksek geliyor demekkı benım yaptığım devre transistorlude 20 herz daha randımanlı çalıştı
12v röle sargısı iş görür o zaman Süleyman Ustam, yoksa ilave sargı veya farklı çap telle mi sarmalıyım acaba?

Akvaryuma pomp hava motoru ve ısıtıcılar vardır bunların saatlik tüketimini almalısın, yani evdeki diğer tüketicileri fişten çek bunların 1saatteki harcamasına sayaçtan bak veya bir yerden watmetre temin et. ona göre harcamayı görür sipariş verirsin.

arkadaşlar watt hesabını sormuyorum. onu biliyorum zaten 30 watt. sadece linkte verdiğim inverter dalga yapısı bakımından motorları çalıştırır mı diye sormak istedim. amma dolandırdınız işi.

Daha hassas cihazları yazmış sen motora takmışsın... watı bildiğine göre son diyeceğim 500w lık cihaz bu işe bu saydıklarına fazla, yine de para senin!

Pilli hava motorlari var tam bilgim yok belki sarjli olanlari bile vardir.

Forum istatistikleri

Konular
128,125
Kullanıcılar
449,837
Son üye
betül hüsrevoğlu

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri