Akulu araba (ford ranger) motor degisimi

Konu Sah
M

MiCHeLiN

Üye
Guncel .

Akukerin testini yapamadim ama dun sanzimanlarin birinin dislisi yerinden cikti ve bosa donuyor.

Enteresan tarafi bu sefer tek motorla zorda olsa duz yolda kalkis yapiyor. Diger motor bosa dondugu icin arac gidiyor . Yine hafif yokusta kalkis yapmiyor ittirerek yol veriyoruz . Biraz zorladigimizda ise elektrigi kesiyor .

Sonradan devre kartini cikardigimda ise mosfet ve shotky diyot asiri isinmisti .

Cozum onerisi olan var mi ?

Konu Sah
M

MiCHeLiN

Üye
guncel .

Bizden tarafabi gelisme yok sorun devam ediyor .

Arkadaslardan gorus belirtmek isreyen olursa diye bekliyorum

Bu arada 110n07 mosfet siparis verdim iki mosfeti birden degistirecegim

elektrikçicüneyt

Profesyonel Üye
Anlattıklarınızdan çıkardığım motora 12 volt gitmiyor motor 12v olduğu halde siz revizyon yapmadan önce araba normal çalışıyordu sanırım şarj süresi kısa ve yavaş gidiyor diye revizyon yaptınız ama bu sefer hiç kalkış yapmadı ve hiç gitmiyor
Eski motorları yeni akülerle takıp denermisiniz?Bakalım çalışacak mı eskisi gibi eğer çalışırsa sorun motorlar da veya kart bu motorlar için uygun değil.
Çalışmazsa lar yüzünden kart hasar görmüş demektir
Hurdacıdan aldığınız pilsan kart çalışıyor olabilir mi?Onu kontrol edip pilsan motorlara uygulamayı deneyin birde
Aküleri yeni mi aldınız?Yoksa Pilsan arabadan çıkan akülerimi kullandınız?Bu problem ölmüş aküler de de meydana gelir siz 12 volt ölçersiniz yüke bağladığınızda voltaj düşer.
@by lent izindeydi tatile gitti yeni geldi bu konularda benden tecrübelidir @serkan_48 in de tecrübeleri bu konularda benden iyidir

Sponsor Bağlantı

Forum istatistikleri

Konular
105,116
Kullanıcılar
390,830
Son üye
Celikx

Yeni konular