Aktif Subwoofer

Bununla ilgili 80 ile 100 W arasında bir devreye ihtiyacım var. Mümkünse çok eleman kullanılmamış entegre tabanlı bir devre olursa memnun olurum. Şimdiden ilgilenen arkadaşlar için teşekkürlerimi bir borç bilirim.

Tda7294 8 Ohm'da 100W, 4 Ohm'da yaklaşık 140W civarında Müzük gücü üretebilir. Ama bu devrede hernedense 82W yazıyor. Ama ne olursa olsun en kaliteli ve en Güçlü çıkış entegrelerinden biridir, Başarılar...

Ekli dosyalar

• şema.jpg
    şema.jpg
    27.8 KB · Görüntüleme: 127
  • pcb üst.jpg
    pcb üst.jpg
    55.9 KB · Görüntüleme: 96
  • bitmiş hali.jpg
    bitmiş hali.jpg
    20.5 KB · Görüntüleme: 101
Moderatör tarafında düzenlendi:
yapan deneyen oldumu kesin çalıyomu devre ses kalitesi çıkışı nasıl yapmayı düşünüyorum ayrıca maliyeti ne kadar ?

eminoktay ' Alıntı:
yapan deneyen oldumu kesin çalıyomu devre ses kalitesi çıkışı nasıl yapmayı düşünüyorum ayrıca maliyeti ne kadar ?

TDA7294 Mükemmel bi ses frekans entegresidir. Şahsen denedim. Gönül rahatlıgıyla yapabilirsin, kefili benim. Cok kaliteli ve guclu bi entegre. yalnız iyi sogutman gerekiyor. Maliyeti de cok ucuz. Yanlıs hatırlamıyorsam 2.96USD ya da 3.96USD yani 4-5 YTL falan.... Kolay gelsin...

iflaholmazfan ' Alıntı:
Bununla ilgili 80 ile 100 W arasında bir devreye ihtiyacım var. Mümkünse çok eleman kullanılmamış entegre tabanlı bir devre olursa memnun olurum. Şimdiden ilgilenen arkadaşlar için teşekkürlerimi bir borç bilirim.

ustad sakın yanlış anlama tam bir bas sesi istiyorsan lm3886tf 8 ohm 68w'ı tavsiye ederim. çünkü tda 7294 4ohm 70w rms gücü vardır ve bu devreyi yaptım girişine subwoofer devresi bağladım ve çıkardığı bas sesini beğenmedim. ama lm3886tf hem subwoofer ve normal seste tda 7294'ü 2'ye katlar. ben yarın devreyi buraya eklerim. kolay gelsin...

Arkadaslar hatırlatmak isterim entegre çıkışlarında önemli bir husuda çıkış direnci tiz seslerde yüksek ohm değeri olan hoparlörler kullanılır bass seslerde ohm oranı düşük hoparlörler kullanılır en iyi örnek radyolarda kullanılan küçük hoplarlörler 32 ohm kadar değerlere ulaşabiliyor. Bu yüzden amplifikatör yapımında bass ses duymak istiyorsanız çıkışı 4 ohm dan yüksek entegreleri seçmek gerekiyor.

Berdibek ' Alıntı:
Arkadaslar hatırlatmak isterim entegre çıkışlarında önemli bir husuda çıkış direnci tiz seslerde yüksek ohm değeri olan hoparlörler kullanılır bass seslerde ohm oranı düşük hoparlörler kullanılır en iyi örnek radyolarda kullanılan küçük hoplarlörler 32 ohm kadar değerlere ulaşabiliyor. Bu yüzden amplifikatör yapımında bass ses duymak istiyorsanız çıkışı 4 ohm dan yüksek entegreleri seçmek gerekiyor.

sagolasın ustad ama tda 7294 4 ohm'da bile 80w zorla çıkarıyor.

Ustad Devre şemeları

.......devre DenenmİŞtİr.....
ısı Çok Fazla OlduĞundan Entegreyİ Mutlaka BÜyÜk Bİr SoĞuyucuya BaĞlayınız.

Ekli dosyalar

• 1.gif
    1.gif
    2.6 KB · Görüntüleme: 105
  • 2.gif
    2.gif
    7.1 KB · Görüntüleme: 62
  • 3.gif
    3.gif
    9.2 KB · Görüntüleme: 70
  • 4.gif
    4.gif
    10.1 KB · Görüntüleme: 68
Moderatör tarafında düzenlendi:
ArkadaŞim ÇikiŞ Nekadar YÜkselİrse (kullandiĞin Devreye GÖre) Besleme Malİyetİde Bİ Okadar YÜkselİyor Allah Kolaylik Versİn..bİde Sİmetrİk Beslemeden Uzak Dur Malİyet Bİda Katlar

Forum istatistikleri

Konular
128,106
Kullanıcılar
449,808
Son üye
Baharnev

Yeni konular

Geri