Aktif Reaktif Değer

Merhabalar arkadaşlar yeni bir yere taşındık 100 kw pano var kompanzasyon panosu birkaç arkadaş gelip bize aktif reaktif kontrolünüzü mutlaka yapın kotanın altında kalırsanızda ceza üstüne çıkarsanızda ceza alırsınız diye söylendi şimdi ben bu konuyu anlamadım nereden kontrol ediliyor bir program varmı fatura bilgilerini giriyosun ve sana cezan olup olmadığını felan gösteriyor diye söyledi biri şimdi bu aktif reaktif olayı nedir biz toplasak ayda 50 60 kw enerji harcamıyoruz eski işyerinden biliyorum bu olayın nedir aslı astarı neler önerirsiniz bahsettikleri program hangi program veya panoda nasıl kontrol ederim .

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Merhabalar arkadaşlar yeni bir yere taşındık 100 kw pano var kompanzasyon panosu birkaç arkadaş gelip bize aktif reaktif kontrolünüzü mutlaka yapın kotanın altında kalırsanızda ceza üstüne çıkarsanızda ceza alırsınız diye söylendi şimdi ben bu konuyu anlamadım nereden kontrol ediliyor bir program varmı fatura bilgilerini giriyosun ve sana cezan olup olmadığını felan gösteriyor diye söyledi biri şimdi bu aktif reaktif olayı nedir biz toplasak ayda 50 60 kw enerji harcamıyoruz eski işyerinden biliyorum bu olayın nedir aslı astarı neler önerirsiniz bahsettikleri program hangi program veya panoda nasıl kontrol ederim .
Sayaçtan aktif reaktif kapasitif endeks değerlerinizi okuyup kompanzasyon takip çizelgesine kaydedeceksiniz. O size durumunuzu bildiriyor. Forumda ve internette mevcut. Excel programı.

@arkaplan üstad birazdan buraya hepsini dolduracak. Siz bir çay için.

En son !!!

https://www.kontrolkalemi.com/forum/konu/markasını-bilen-var-mı.146214/#post-950472

Emekliye ayrıldım . ( performans düşüklüğü var demişdiniz )

Çay içmeye devam .

Kolay gelsin Sağlıcakla kalın .

çb.png

Forum istatistikleri

Konular
128,134
Kullanıcılar
449,853
Son üye
Megaronn

Yeni konular

Geri