Aklımda deli sorular ..

Rekart.35

Üye
arkadaşlar bir ihtiyactan dolayı trafo arayışım var...
220 v giriş 220v 100 amper çıkış olabilicek trafo ??
lutfen sadece olurmu olmazmı olursa nasıl olur olmazsa neden olmaz bilgi verirseniz sevinirimm ..
kolay gelsin

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
lutfen sadece olurmu olmazmı
Olur.
olursa nasıl olur
Pahalı olur.

bilgi verirseniz sevinirimm ..
220 x 100 x (1) = 22 000 VA = 22 kVA kayıpsız, minimum trafo lazım,
"25kVA izolasyon trafosu" diye aratabilirsiniz,
baktım nette 50kVA gibi değerlerde izolasyon trafosu satıcıları mevcut.

Kullanmadım, detayları bilmiyorum, bilenler yardımcı olacaktır.

Amaç nedir onuda açıklarsanız alternatif çözüm sunulabilir belki.

Birde konu başlığı açıklayıcı olsaydı daha iyi olurdu.

2 adet eski kaynak makinesi fiyatına aşşa yukarı denk gelir :D. Max. çıkışı 100 A olan kaynak makinesi trafolarını birbirine PRI/SEC =SEC/PRI bağla hazır.

2 adet eski kaynak makinesi fiyatına aşşa yukarı denk gelir :D. Max. çıkışı 100 A olan kaynak makinesi trafolarını birbirine PRI/SEC =SEC/PRI bağla hazır.
Kaynak makınası tamamda, arkadaş, çıkış geriliminide, 220 volt ıstıyor. Kaynak makınası gerilimi 0rtalama, 42 volt cıvarındadır. Dokunma gerilimi açısından.

Bu şekilde bağlanırsa cikistan 220 volt alınır fakat 100 amperi alamazsınız.
100/2.trafo dönüştürme oranı kadar akım çekilebilir.

Son düzenleme:
Merhaba,
Sistem evde mi, Endüstride mi? kullanılacak? Evde kullanılacaksa tek fazlı sayaçlar maksimum 80 amperlik.
1537952038921.png

Bu şekilde bağlanırsa cikistan 220 volt alınır fakat 100 amperi alamazsınız.
100/2.trafo dönüştürme oranı kadar akım çekilebilir.Bir kaynak makınası, ortalama 40-42 volt gerılım verırsei ıkısı serı baglandıgında 80-84 volt gerılım olmazmı. Gerılım ıkı mıslı olur ama amper aynı (100 amper sabıt kalır.

By lent arkadasin kastettigi 1.trafoyu gerilim düşürücü, bunun çıkışına 2.trafoyuda gerilim yükseltici olarak bağlamak şeklinde anladım. Yanlisim varsa düzeltin. Bu şekilde olamayacağını ifade ettim.trafolarin sekonderlerinin seri baglanmalari kastediyor ise 2 adet trafo yetersiz olur.en az 6 adet trafonun sekonderlerinin seri bağlanması gerekir.6 adet trafonun primleri paralel baglanacagindan bu sefer primerden yani sebekeden çekeceği akım da 100 ampere ulaşır.

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,840
Son üye
111340

Yeni konular

Geri