Akim Trafosu Nasil Olmali Ne Yapmaliyim Acil Yardim

@fahri yetiş beyinde dediği gibi bu işlem için kw artırımı yapmanız gerekmektedir ve bu bağlantıları bu işten anlayan biri yapmalı akım trafosunun bağlantıları gevşek olursa bile yangın çıkarabilirsiniz!Bu işler ustalık isteyen işler bazılarının düşündüğü kadar basit değil!Unutmayın elektrik işinde yapılacak bir hata hem bağlantıyı yapanın hemde kullanan başka insanların hayatını ve malını tehlikeye atar lütfen bilginiz yoksa bir usta çağırıp yaptırınız!
Yardimlariniz ilginiz alakaniz icin tesekkur ederim. A firmasinda teknisyenlikden seflige terfi ettim. Teknisyenken problem yoktu benim sorunlarim degildi bunlar. Guzel soyluyorsunuz herseyi. Bilginin sonu yoktur ve hatirlayamadigim seyleri bazi insanlar gibi utanip cekinerek sormamaktansa sorup bilgimi arttirmayi tercih ediyorum. 2 yillik mezunum. Ve suan firmama bilgilerimi hatirlayamiyorum bir usta alalim calistiralim mi diyeyim ? Ya da formene git nasil ogrenirsen ogren adamlara yaptir mi diyeyim ? 300 calisanim var 300u de bilmiyormus. Turkiyeden usta mi getirttireyim 5kati para bayilsinlar yoksa 5de1ine birine ogreterek mi yaptirayim ?

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
arkadaşlarımız konu hakkında fazla bilgili olmadığınız kanaati uyandığı için iş ve emniyet tedbirleri açısından sizlere haklı olarak uyarıda bulundular. ama ben anlıyorum ki bu işin sorumlusu olarak yapmak zorundasınız gibi geliyor sorumluluk sahibi olarak kolay değil tabiiki. bizim formdaki amacımızda tamda bu tabiiki ben buradan azda olsa yardımcı olmaya çalışayım bağlantı konusunda.x5 sayacın 2-5-8 nolu uçları rst uçları. akım trafosunun s1 uçları 1-4-7 akım trafolarının s2 uçlarını köprüleyip sayacın 3-6-9 uçlarına gir ve topraklamayla birleştir. sayacın 10 nolu ucu nötr gir.bağlantı bu kadar başka sormak istediğin bir konu olursa buradayız. slm

arkadaşlarımız konu hakkında fazla bilgili olmadığınız kanaati uyandığı için iş ve emniyet tedbirleri açısından sizlere haklı olarak uyarıda bulundular. ama ben anlıyorum ki bu işin sorumlusu olarak yapmak zorundasınız gibi geliyor sorumluluk sahibi olarak kolay değil tabiiki. bizim formdaki amacımızda tamda bu tabiiki ben buradan azda olsa yardımcı olmaya çalışayım bağlantı konusunda.x5 sayacın 2-5-8 nolu uçları rst uçları. akım trafosunun s1 uçları 1-4-7 akım trafolarının s2 uçlarını köprüleyip sayacın 3-6-9 uçlarına gir ve topraklamayla birleştir. sayacın 10 nolu ucu nötr gir.bağlantı bu kadar başka sormak istediğin bir konu olursa buradayız. slm
Iste bu... cok tesekkur ederim. Arkadaslari anliyorum. Bransi sadece elektrik olmayan uyelerde vardir illaki. Forumu biraz dolastim genel cevaplara baktim ve cevaplarin 5de 3de elektrikci cagir bilene yaptir. Muh. olsun tek. Olsun illa animsayamadigi unuttugu veya bilmesigi bir bilgi oluyor ve ogrenmek icin hizli yola basvuruyor. Ukalalik yapmis olmak istemem. Tekrar cok tesekkur ederim sagolun gayet yardimci oldunuz.

Merhaba Arkadaslar.
Acil yardima ihtiyacim var.Bir ofisin elektrik islerini yapiyorum. Ofis toplam 41293W 125A oldu. Ama 125A elektrik sayaci yok. Bu yuzden akim trafosu kullanmam gerekiyor ve kafam suan durdu. Ofis 125A cekiyor nasil akim trafosu ve sayaca nasil bir baglanti yaptirmaliyim ? Yardimlarinizi bekliyorum...

1: bağlı bulunduğunuz kurum binanın kablosunun sizin güçü karşılarmı ona bakacak
2: bina giriş hattın kesitleri kesin kurtarmayacak
3: sen güç arttırımı sana pahalıya çıkacak

Sen bu işi 2 kablo bağlamaya benzetme

1: bağlı bulunduğunuz kurum binanın kablosunun sizin güçü karşılarmı ona bakacak
2: bina giriş hattın kesitleri kesin kurtarmayacak
3: sen güç arttırımı sana pahalıya çıkacak

Sen bu işi 2 kablo bağlamaya benzetme
Ben bunlari yaptirdiktan sonra devletin kendi elektrik kurumu gelip kendi tesisatini degistirecek. Sifir bina degil. 30-35 yada ustu yili var binanin. Yeni bir sistem yapildiginda kendi kisimlari ile ilgili aninda gelip gerekeni yapiyorlar. Tesekkurler.

Forum istatistikleri

Konular
128,163
Kullanıcılar
449,922
Son üye
11akif

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri