Akaryakıt istasyonu pompalar için kgk seçimi

aydemir16

Üye
Herkese merhaba,

Öncelikle şunu belirtmek isterim ki, elektrik - elektronik konusunda uzaktan yakından bilgim yok.

Bursa M. Kemalpaşa'da bir akaryakıt istasyonumuz var. Elektrik kesintilerinden ve büyük ihtimal ile yüksek gelen elektrik yükünden dolayı sürekli bozulan pompa beyinleri, yazarkasa beyinleri ve göstergelerden bıkmış durumdayım.

Siteden araştırdığıma göre galiba bana online kgk lazım.

3x2=6 pompa, 3 yazarkasa 1 masaüstü bilgisayar ekipmanları için önerebileceğiniz online kgk tipi ve markası nedir?

10 kVA 1 faz giriş 1 faz çıkış yeterli olur mu yada
10 kVA 3 faz giriş 3 faz çıkış yeterli olur mu yada
kaç kVA , kaç faz giriş çıkış gereklidir?

Yorumlarınız ve yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
kgk derken sanırım UPS'i kast ettiniz...
Yanlış bilmiyorsam pompa motorları Trifazedir (3 fazlı). Ve güçleri 0.25 kW olması lazım...
300 W PC desek, Yazarkasaları bilmiyorum. Her biri 100 W olsun...
6*,25 = 3 kW
3 + 0,3 + 0,3 = 3,6 kW
3,6 / Cosq = 3,6 / 0,7 = 5,1 kVA....
Tüm pompaların aynı anda çalışma ihtimalide zayıftır...
Yani sizin işinizi 5 kVA Trifaze (3 Faz) işinizi görür gibi (Marka avsiye edemem ama biz Tunçmatik kullanıyoruz.)

Cevabınız için çok teşekkür ederim.
Birçok firmanın 3 faz giriş 3 faz çıkışlı ups leri en az 10 kVA'dan başlıyor. Tunçmatik nasıl bir marka ve pompalar için uygun mudur? Uygunsa fiyatı nedir?
Kusura bakmayın biraz fazla soru sordum ama tabiri caizse kazıklanmak istemiyorum. Bu konularda bilgi sahibi olmayınca bazı fırsatçı kişiler kolay para kazanmaya kalkıyorlar.

sn aydemir 16 sizin otomasyona turpak bamıyor galiba onlar baksa idi ups yi kendileri kurardı.Sizin işinizi 3 kva online ups görür marka olarakta Masreguard(fiatı çok yüksektir kaliteden) veya tunçmatik görür fiyat araştımasını yapın size bende bu markalar ile özel fiat verebilirim

ayrıca belirtmeyi unuttum alacağınız ups sadece pompa beyinlerini beslemeli ve tesisatı da ayrı olmalı pos makinaları ve normal bilgisayarlar içinde ayrı bir ups almalısınız bütün istasyonlarda böyledir

Sayın delta 20,

Kusura bakmayın bu isim olayı burada neden yok anlamadım.
Halihazırda kurulu otomasyon sistemi var, bir adet ups de var ama o asis'e bağlı, yani petrol ofisinin kendi otomasyon sistemi için kurulu. Pompalar için taktırmadık. Zaten soran da olmadı.

Bir de 3 kVA işinizi görür demişsiniz. Bu 3 faz giriş 3 faz çıkış mı olacak yoksa 1 faz giriş 1 faz çıkış yeterli olur mu?
Uygun fiyata olursa tabi ki sizden almak isterim. Tunçmatik ve diğer dediğiniz markanın istasyona uygun olanlarının fiyatlarını özel mesajdan gönderebilirseniz sevinirim.

Teşekkürler.

Arkadaşlar biz ankarada benzin istasyonlarına genelde 3 KVA UPS takıyoruz.ve genelde müşterilerimiz pek sıkıntı yaşamıyor.
ama bu kullanılmakta olan kuru akü markasına göre değişebilir.

Ankarada ups konusunda sıkıntı yaşayan arkadaşlara telefon desteği verebileceğimiz gibi, ihtiyaç halinde tespit konusunda da hizmet vermekteyiz.

UPSAN Güç Kaynakları

Kesintisiz Güç Kaynakları
Ankara

Forum istatistikleri

Konular
128,162
Kullanıcılar
449,922
Son üye
11akif

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler