Akım verilerini PLC den okuma?

eskici09

Üye
Merhabalar , Enerji analizöründen modbus ile akım verilerini okuyorum fakat daha fazla motordan veri okumam gerekiyor 4-20mA veya 0-10 v çıkış veren akım trafoları kullanan var mıdır hangi ürünü önerirsiniz ?

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
Yerli üreticilerin tamamında 0-5A AC akım trafosu girişli ya da 0...60mV AC/DC şönt girişli çeviriciler mevcut.

Ancak bu çözüm, PLC ye analog giriş modülleri alınacağından pahalı bir çözüm olur.

Tavsiyem pano içi dijital ampermetreler alıp onlarla haberleşmen olur.

Yerli üreticilerin tamamında 0-5A AC akım trafosu girişli ya da 0...60mV AC/DC şönt girişli çeviriciler mevcut.

Ancak bu çözüm, PLC ye analog giriş modülleri alınacağından pahalı bir çözüm olur.

Tavsiyem pano içi dijital ampermetreler alıp onlarla haberleşmen olur.
Tavsiyeniz için teşekkür ederim , sistemimde 2 adet analog girişim boş ayrı bir modül almayacağım için böyle bir sisteme yöneldim. Digital ampermetre derken enerji analizörlerinden mi bahsediyorsunuz önerdiğiniz kolay haberleşeceğim varsa link yollar mısınz inceleyeyim

Merhaba Drive çıkışı veya ssr çıkışını okumak için akım trafosu ile okuma direk Şebeke çıkışını oku diğer türlü yanlış okurun.
En güzeli analizör ile okumak garanti yöntem tecrübe ile sabit çok sıkıntı çekersin.

Merhaba Drive çıkışı veya ssr çıkışını okumak için akım trafosu ile okuma direk şebeke çıkışını oku diğer türlü yanlış okurun.
En güzeli analizör ile okumak garanti yöntem tecrübe ile sabit çok sıkıntı çekersin.
Hocam merhaba, direk şebek çıkışını oku derken tam olarak ne demek istediniz softstarter kullanıyorum 2 motorun ayrı ayrı amperlerini okumak istiyorum , analizör ile okurkende aynı akım trafosu kullanıcam sadece veriyi PLC ye aktararak Scada da görmek istiyorum

Hocam merhaba, direk şebek çıkışını oku derken tam olarak ne demek istediniz softstarter kullanıyorum 2 motorun ayrı ayrı amperlerini okumak istiyorum , analizör ile okurkende aynı akım trafosu kullanıcam sadece veriyi PLC ye aktararak scada da görmek istiyorum

anladığım kadarıyla sayın @vvkaymak akım trafosunun yumuşak yolverici cıkışına değil de yumuşak yolverici besleme kablosuna -şebeke tarafına- bağlanmasını tavsiye ediyor.

Forum istatistikleri

Konular
128,125
Kullanıcılar
449,837
Son üye
betül hüsrevoğlu

Yeni konular

Geri