Akım ve voltaj konuları ile ilgili

EARTH++

Üye
Akım düşürülmeden voltaj yükseltilebilirmi

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Akım gücünü karsılayacak, yükseltici trafo ile neden olmasın,

Her iki şekilde de yükseltilebilir. (Akım yükseltilerek yada yükseltilmeden)

Konvansiyonel trafolar ile bu işi yapmak mümkün değil . Trafolar ile ilgili dönüşüm oranlarını herhalde biliyorsunuzdur. Vs/Vp= Ns/Np = Ip/Is Terazinin bir kefesi doldurulurken diğer köşesi benim istediğim kadar kalksın diyorsunuz . O biraz zor malesef . ( N: sipir sayısı p: primer , s: sekonder )

Konvansiyonel trafolar ile bu işi yapmak mümkün değil . Trafolar ile ilgili dönüşüm oranlarını herhalde biliyorsunuzdur. Vs/Vp= Ns/Np = Ip/Is Terazinin bir kefesi doldurulurken diğer köşesi benim istediğim kadar kalksın diyorsunuz . O biraz zor malesef . ( N: sipir sayısı p: primer , s: sekonder )
Ben bunu çözdüm kendim devre yaptım

Konuyla tam alakali olmasada akimla ilgili bi sorum olacaktı diyelimki çalistığı anda 5 amper çeken bi alıcım var ve termostat yada herhangi bi kontrol malzemesiyle devreden çikiyor bu alıcı ariza ettiğinde yani akım çekmediği zaman beni bir sinyalle uyaracak devre elemanı varmıdir.

Forum istatistikleri

Konular
127,971
Kullanıcılar
449,617
Son üye
celal turan

Yeni konular

Geri