akım trafolu sayaçlarda bağlantı mesafesi

soneleman

Üye
akım trafolu sayaçlarda bağlantı mesafesinin önemi varmı en uzak kaç metre ye kadar bağlana bilir.

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Aradaki mesafe sayacınızın ve akım trafonuzun gücüne ayrıca sekonder akımına ve tabi kullanacağınız kablonun kesitine bağlı. Bu değerleri verebilirseniz yardımcı olabilirim.

Kolay gelsin........

akım trafosu 800/5 kablo olarak 4 mm kablo çekmeyi düşünüyoruz.Bu ölçülerle yaklaşık 25-30 metre mesafeye sayaçları uzatmak istiyoruz.Uygun olurmu acaba?

elektrik işletmesi izin veriyorsa taşına bilir ama hiç zannetmiyorum izin versin

Akım trafosunun VA değeri, sayacın tüketeceği VA değeri de gereklidir. Akım trafosu VA değeri genelde 15VA dan az seçilmediği için, verdiğiniz değerlere göre bir sorun çıkmayacaktır.

Sayaç Tedaş için kullanılması durumunda mühürlemeden dolayı sorun çıkacaktır.

Sorun çıkacağını sanmıyorum zira kullanacağım sayaçları kendi tesisatımdaki belli panolara süzme sayaç olarak kullanmak istiyorum.Verdiğiniz bilgiler için teşekkürler..

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,178
Kullanıcılar
449,939
Son üye
sorunsuzşofben

Yeni konular

Geri