akım tasıma ekıpmanları

devil190795

Katılımcı Üye
arkdaslar merhaba benım zıncır uzerınde sureklı donen bır sıstemem var ve bu sıstem uzerınde elektro manyetık ıle calısan bır sıstemım var sac parcasını uzerıne koyucam ve yaklasık 4 metre sonra elektrıgı kesılınce kendılıgınde dusen bır sıstem konveor bant sıslemı gıbı dusunun uzerınde belılırlı aralıklarla manyetık tablalar var
asıl konu ben bu manyetıklerı yandan yaylı bır sıstemle rulman yada komur fırca yardımıyla 24v dc ıle mayetıklestırmeyı dusunuyorum sızce rulman ıle saglıklı olurmu yada onere bılecegınız daha degısık sıstemler varmı
bara uzerıne yandan yay sısemı ıle basacak bara uzunlugu kadar manyetıklesecek baradan kurtulunca metal sac yere dusecek sıstem bu rulmanmı yoksa fırca sıstemı yoksa onere bılecegınız basa yontemler varmı

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Fırça bu sistemler için kullanılır!Kömür dediğimiz fırçalar hareketli sistemlerde elektrik vermek için daha mantıklı!

Fırça bu sistemler için kullanılır!Kömür dediğimiz fırçalar hareketli sistemlerde elektrik vermek için daha mantıklı!
tesekkur edıyorum ılgınız ıcın yalnız sunuda belırteyım sırası gelen manyetık baradan kurtulunca enerjısı kesılıyo yanı farklı bır anahtalama sıstemı yok baraya gırdıgı an yuke gırecek bara gırıs cıkıslardakı ark olusumarı fırcalara ve baraya zarar verırmı uzun omuru olurmu tesekkur edıyorum

Daha Önce Ben Denemiştim Isınmadan Dolayı Rulman Çok Çabuk Bozulyor 5A Çeken Bu Sistemde. Fırça Sistemi Uygun. Size Önerim Gezer Vinçler İçin Kullanılan Şerit Fırça Sistemi.
Başarılar.

tesekkur edıyorum ılgınız ıcın yalnız sunuda belırteyım sırası gelen manyetık baradan kurtulunca enerjısı kesılıyo yanı farklı bır anahtalama sıstemı yok baraya gırdıgı an yuke gırecek bara gırıs cıkıslardakı ark olusumarı fırcalara ve baraya zarar verırmı uzun omuru olurmu tesekkur edıyorum
fırçalı sistemlerde ark olmamalı bildiğim kadarıyla eğer bu fırçaların gezeceği barayı elektrikli kısımla elektriksiz yani barasız kısımların boyları farklı olursa bu sefer zımpara etkiside yapar ve fırçayı yer.çekilecek amper ne kadar olacak sistemde bunu hesaplayın eğer çok yüzksekse başka bir sistem üzerine tartışalım!

Örnek
parca_eksiz_kapali_bara.jpg
parca_bara_komuru.jpg
parca_bara_komuru.jpg
parca_bara_fircasi.jpg
parca_bara_komuru.jpg
parca_bara_fircasi.jpg
parca_aski.jpg

fırçalı sistemlerde ark olmamalı bildiğim kadarıyla eğer bu fırçaların gezeceği barayı elektrikli kısımla elektriksiz yani barasız kısımların boyları farklı olursa bu sefer zımpara etkiside yapar ve fırçayı yer.çekilecek amper ne kadar olacak sistemde bunu hesaplayın eğer çok yüzksekse başka bir sistem üzerine tartışalım!
maxım 5 amper olcak akım ılgınz ıcın tesekkur edıyorum bır ayrıntıyı atladım galıba projemde rulman yada fırca ullana bılecegım alan bara ıle uzalıgı 5 cm dır resımlerdekı fırcalar bıraz buyuk ebatlarda oldugunu dusunuyorum

Forum istatistikleri

Konular
128,153
Kullanıcılar
449,895
Son üye
HalilKonec

Yeni konular

Geri