Akım korumalı priz.

Nalbur

Üye
Arkadaşlar bana akım korumalı priz lazım ne için derseniz evde bilgisayar notebook gibi elektronik aletleri akım degişikliklerinden korumak arızalanmasını önlemek amacim. Piyasada çok marka var hangisini tavsiye edersiniz ve gerçekten bu prizler akım korumalımıdır. Herkeze iyi akşamlar başarılar. zekai

Eğer UPS değilse istediğiniz, bence bir anlamı olmaz. Şuan zaten tüm aletlerin eletronik devreleri akım korumalı. O eskidenmiş. Elektrik dalgalanmalarında sisitem kendini korumaya alıyor zaten. Çok fazla akım değişmesinden bahsediyorsanız ki bu sadece elektrik dağıtımı yapılan yüksek voltaj trafolarında oluşan bir sorundandır. Buna hiçbirşey yapamazsınız. Yapacağınız kuruma şikayet edeceksiniz durumu ve zararınızı gidermelerini talep edeceksiniz. Ama yok elektrik gidip gelmeleri var diyorsanız o zaman UPS almanızda fayda var. Hem cihazınızı korur hemde kapatmak için size zaman tanır.

Hmm akın korumalı dedıyınız tam olarak koruya bılırmı bılmıyorum ama ups sızın ıcın en ıyısı olur. Hem tenzımleme yapar hem de elektrık kesıldıyınde sondurme ıcın yardımcı olur

Cihazların içinde akım koruması oluyormu? Kandırılıyormuyuz yani.

Ups almalısın cihazlarını dört dörtlük koruma için....Tunçmatik kullanıyorum çok memnunum.

her cihaz da olmaz nadiren akım koruma sigortaları olur kullanım kılavuzundan olup olmadığını kontrol edebilirsin...

Tek çare Ups almalısın.

[h=3]UPS niçin kullanılır?[/h]UPS elektrik ile çalışan hassas cihazlarımızın kesintisiz ve sağlıklı çalışmasını sağlamak için kullanılır. En doğru seçim, maliyeti yüksek olmasına rağmen OnLine UPS kullanmaktır.
Ancak; düşük maliyet ile çözüm düşünüldüğünde, elektriksel risk olasılığı küçük olan yerlerde ( 1 veya 2 PC bağlanacak ofis ortamları, ev içi kullanımlarda, hassas olmayan elektriksel cihazların beslenmesinde vs.) Line Interactive UPS modelleri de tercih edilebilir...

Son düzenleme:
akım koruma olayı ve bu satılan malzeme piyasada hayli çok var . eskiden arkadaşında dediğini elektrik tam olarak oturmamıştı ülkemizde ,herkes evine bu voltaj dengeleyicilerden alıyordu diğer adıyla koruma .şimdilerde artık böyle şeylere gerek kalmadı ,tüm ürünlerde bu tip koruma mevcut . kişilerin tedbir olsun almalarında fayda olabilir .uzun vadede baktığımızda pek bir anlamı olmuyor .buda benim düşüncem .barim almışken ev tipi alda bütün evde iş görsün :)

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,849
Son üye
cagan20

Yeni konular

Geri