Akım Kaçağı Tespiti Nasıl Yapılır

rezko94

Üye
Merhaba Arkadaşlar
Elektroni Kartlarda Ceptelefonu gibi küçük kartlarda Akım Kaçaklarını Nasıl Tespit Ederiz
Örnek:Kapalı Konumda 0.9ma 0.4ma ... gibi küçük akımlar çekiyor ve telefon kapalı iken bile şarjı bitiriyor bunun küçük akımlarda ısınma olmuyor nasıl tespit edebiliriz ..

Bütün Ustalarıma Teşekkür ederim

İnce plastik şeritine (pet şişe, ayran bardağından kesilebilir) bakır şerit 2 yüzüne yapıştırılır pilin temas noktasına konur pil yerleştirilir. Açıkta kalan uçlardan DMM problarıyla mA okunur.

nasıl ustam anlamadım
şimdi ceptelefonu anakartı 0.9ma çekiyor kapalı konumda
bunun akım kaçagını nasıl tespit ederim
çok küçük akım oldugundan ısınan malzemede yok
kondansatolerde kısa devre degil

Plastik şeride altına ve üstüne bakır şerit çek ve yapıştır üst uçlar açıkta kalacak. Bunu pil ve anakarttaki pil yuvasının arasına getir diyorum. sandviç görünümünde.

Rezko94

Cep telefonu arizasi hakinda cok bilgim yok ama sunu önerebilirim cep telefonunu akim okuma yapin mesela sarj devresindeki var ise transistorleri sokup kacak akim varmi olcun temel devreleri ayirip deneyin.

Mesela on ve arka kameralari sokup olcun ne zaman kacak akim sifir oldu o soktugunuz parcada sorun vardir.

Benimki sadece oneri.

Kolay gelsin.

Serkan_48 Dediginiz şekilde tam arıza bulmak mumkun degil genelde anakarttaki kondansatorlerden yapıyor ama 0.9ma gibi küçük değerlerde ısınma olmadıgı için çok zor

benım aklıma şuanda sadece thermal kamera geliyor onlarda çok pahalı oldugu için başka yontemı varmıdır bılmıyorum

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,838
Son üye
sarioglu_55

Yeni konular

Geri